Son Durak 5 Geliyor!

Nereye kaçarsan kaç, nereye saklanırsan saklan…ölümü atlatamazsın.

Yoksa atlatabilir misin? “Final Destination 5/Son Durak 5”te, her zaman olduğu gibi hazır ve nazır bekleyen Ölüm, tehditkar varlığını önce bir grup mesai arkadaşının şirket gezisi sırasında hissettirir. Otobüs yolculuğu devam ederken, Sam (Nicholas D’Agosto) kendisinin, arkadaşlarının ve birçok başka insanın daha köprünün çökmesi sonucu ölüşüne dair bir öngörü yaşar. Bu öngörü sona erdiğinde, gördükleri gerçek olmaya başlar ve Sam panik hâlinde mesai arkadaşlarından olabildiğince çoğunu, ayrıca dostu Peter (Miles Fisher) ve kız arkadaşı Molly’yi (Emma Bell) Ölüm onları yakalamadan önce felaketten uzaklaştırmaya çalışır.
Ama hiçbir şeyden şüphelenmeyen bu grubun hayatta kalmaması gerekmektedir; ve, zamana karşı dehşet veren bir yarışta, talihsiz grup yana yakına Ölüm’ün sinsi planlarından kurtulmanın bir yolunu bulmaya çalışırlar.

Final Destination/Son Durak filmlerinin 3 boyutlu çekilen ikinci yapımı olan “Final Destination 5/Son Durak 5”i ilk kez büyük bir filmin yönetmen koltuğuna oturan Steven Quale yönetti. Filmin senaryosunu Jeffrey Reddick’in yarattığı karakterlere dayanarak Eric Heisserer kaleme aldı. Yapımcılar Craig Perry ve Warren Zide beşinci kez bu görevi üstlenirken yönetici yapımcılar Sheila Hanahan Taylor, Erik Holmberg, Richard Brener, Walter Hamada ve David Neustadter’la birlikte çalıştılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.