Ay Yapım’dan Yanıt

Dün Sözcü gazetesinin yaptığı bir haberde ATV’de yayınlanan Karadayı dizisinde Atatürk’ün imzasının silindiği iddia edilmişti. Ay Yapım, yaptığı sert bir açıklama ile bu iddiayı yalanladı.

ay_yapim_1

Yapım şirketi yaptığı açıklamada, olayın kasıtlı olmadığını, durumun tamamıyla çekim esnasında harflerin büyüklük ve küçüklükleriyle ilgili olduğunu belirtti.

Ay Yapım’dan yapılan açıklama şöyle;

“Karadayı dizisinin adliye sahnelerinin çekimi İstanbul’da bir lisenin daha önce dekor haline getirilmiş salonunda gerçekleştirilmektedir. Söz konusu hazır salonda dizi ekibi artı ya da eksi herhangi bir dekor değişikliği yapmamıştır. Haberlerde akla hayale gelmeyecek bir iddia ile Atatürk imzasının kapatıldığı söylenmiştir, bu basın bildirisi ile beraber gönderilen fotoğrafta da görüldüğü üzere imza tabi ki oradadır ve ne çekim sırasında ne de yayın sırasında kapatılmamıştır. Yazının harflerinin büyüklüğü ile imzanın ki aynı değildir, dolayısı ile yazı yayın sırasında ekranda imzadan daha belirgin ve parlak görünmektedir.

Daha önce defalarca başka diziler ve programlarda ekrana gelen bu dekorun böyle saçma bir iddia için kullanılması ve bazı internet sitelerinin bunu ciddiye alması gerçekten inanılmazdır. Bilinmesini isteriz ki bu konu ile ilgili basın bülteni yayınlamak dahi üzüntü vericidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.