İPhone 5’in 4S’ten Farkı Sadece Boyutu Değilmiş

iPhone 5, LTE internet kullanabileceğiniz bir telefon olacak ki bu da size çok daha hızlı video ve indirme hızı sağlayacak demek. iPhone 4, A5 işlemci kullanırken, iPhone 5 daha hızlı olan A6 işlemci kullanıyor.

Daha uzun pil ömrü olan bir akıllı telefon kim istemez! Apple iPhone 5’in pil ömrünün daha uzun olduğu konusunda kullanıcıları temin ediyor.
iPhone’un en çok şikayet edilen 30 pin şarj kablosu yüzde 80 küçülüyor. iPhone 5 kullanıcıları 8 pin şarj kablosu kullanacak.
Göze batan ilk farkı söylemeden geçmeyelim. iPhone 5 daha uzun, daha ince ve ekranı büyük. iPhone 5’in en büyük yeniliklerinden biri panorama fotoğraf özelliği ve video çekme esnasında fotoğraf çekebilecek olmanız. Ancak yeni telefonun kamerası hala 8 megapiksel. Fiyatlarda değişiklik yok. iPhone 5, iPhone 4’ün piyasa sürüldüğü fiyatla çıkacak. Ancak 5. modelin çıkışıyla iPhone 4’ün fiyatlarında düşüş bekleniyor.
iPhone 5’in kulaklıkları da yenilendi. Yeni kulaklıklar daha ergonomik olduğu için kulağınızdan düşmüyor ve daha iyi bir ses kalitesi sunuyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.