Masko Mobilya Satış Sitesi

Türkiyenin en büyük mobilya üreticisi web sitesinden kampanyalı ürünlere bakabilir ve istediğiniz katagorideki ürünlerden satın alabilirsiniz.

 Hammaddeleri sunta, ahşap, kumaş, sünger ve çelik olan ve bu halde az yer işgal ettikleri için kolayca depolayabildiğimiz malzemelerle meydana çıkan mobilyalarımız üretim sırasında bir hacim kazanır, büyürler, ağırlaşırlar ve kolay depolanamayacak, kolay taşınamayacak bir forma girerler.

Mobilya lojistiğinin zor olan kısmı ürün lojistiğidir. Genellikle sipariş üzerine üretilenler hariç; büyük çoğunluğu model olarak fabrikalarda önceden üretilir ve teşhir salonlarında, satış mağazalarında tüketiciye sunulur. Üreten önceden bilemez ne zaman, ne kadar ve nerede satılacağını. Mobilyayı teşhirden veya kataloglardan beğenen tüketicinin tek istediği bir an önce beğendiği mobilyayı evinde görmektir. İşin zor olan kısmı budur. Beğenileceğini umduğunuz ancak emin olamadığınız parçayı müşteriye en yakın noktada hazır tutmak. Bu sistem için bayi denilen satış sistemini kullanırız. Bayiler küçük, pahalı, uygunsuz ve verimsiz depolarıyla, az sayıda taşıma araçlarıyla birer bölgesel lojistik şirketi gibi hizmet verirler. Depolamalarının parça başı maliyeti yüksek, depolama koşulları kötü, araçların parça başı taşıma fiyatı pahalı ve verimsizdir. İstanbul gibi bir şehirde yüzlerce küçük lojistik firması, depolardan siparişi veren müşterilere mobilya taşımaktadır. Ayrıca Masko ‘ da açılacak yeni şubemizin sizlere özel uygun fiyatlarıda olacaktır. Ölçek büyüklüğünün avantajını kullanmadan, bu mobilyalar gerektiğinde 20 katlı binaların kapılarına, yatak odalarına kadar çıkartılmakta, modüler olarak imal edilenler veya yerinde montaj edilecek olanlar teknisyenler tarafından 2-3 saat zaman ayrılarak monte edilmektedir. Bu monte sırasında kapıda taşıma aracının beklemesi de ayrı bir maliyet olarak tedarik zincirine eklenmektedir. Bayram öncesi yığılmalar, bölgesel farklı iş kapasiteleri sistemin verimsizliğini artıran diğer nedenlerdir. Ancak mobilya satış sitesinde durum farklıdır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.