Hosting

hostgator Hosting, bir web sitesinin yayın yaptığı internet alanına verilen addır. Web hosting diye de ifade edilebilir. Sitenizin hızlı ve kesintisiz çalışması için kaliteli bir hosting firması ile çalışmanız gerekir. Eğer satın alacağanız hosting paketleri sizin sitenizin ihtiyaçlarını karşılayamazsa, yayın süreciniz boyunca çeşitli sıkıntılar yaşarsınız. Ziyaretçilerinizi sitenizde tutacak önemli faktörlerden birisi olan hosting alırken nelere dikkat etmeniz gerekir konusuna değinelim.

En öne çıkan özellikler hiç şüphe yok ki size sunulacak olan dosya alanı ve aylık bant genişliğidir. Eğer sitenizde çok sayıda fotoğraf ve video gibi büyük dosya boyutu olan içerikler paylaşacaksanız mutlaka sınırsız web alanı sağlayan bir hosting almalısınız. Eğer kısıtlı bir alan satın alırsanız kısa sürede hakkınızı doldurabilir ve sitenizi güncelleyemez hale düşebilirsiniz. Tabii ki ihtiyaçlarınıza göre hizmetinizin kapasitesini arttırma hakkınız olacaktır ancak bu da ekstra bir maliyet gerektirecektir. Bant genişliği ise sitenize giren ziyaretçilerin ne kadar dosya indirdiği ile alakalıdır. Sitenize giren her ziyaretçi bant genişliğinizi tüketir. Bu yüzden yüksek bant genişliği olan bir hosting paketi almanız kesintisiz yayın yapmanız için önemlidir. Zira bant genişliğiniz dolduğunda sitenizin yayını duracaktır!

Sitenizin hızlı çalışması için ise hosting alacağınız firmanın sunucularını incelemeniz gerekir. Ana makinenin kaç GB ram’e sahip olduğu veya kaç CPU üzerinde çalıştığını inceleyin. Ayrıca hosting firmanızın sağlayacağı port hızını da kontrol edin. En az 100mbit veya 1gb port çıkışı olan firmalardan hosting hizmeti almanız site hızınız açısından faydalı olacaktır.

Sadece hosting değil, reseller almayı düşündüğünüzde de bu özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde aynı sıkıntıları yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Bütün bunların dışında bir hosting firması ile çalışacağınızda eğer yerli bir firma ise Yer Sağlayıcı belgesinin olup olmadığını kontrol etmeniz. Fakat en iyisi marka haline gelmiş global ölçekte hizmet veren firmalarla çalışmaktır.

Sınırsız Web Alanı
Sınırsız Bant Genişliği
Sınırsız Web Sitesi Barındırma

gibi özellikleriyle Hostgator, sizin tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek nitelikte bir firmadır. Hostgator hosting almak ve bunu %25 ucuza halletmek istiyorsanız:
http://www.hostgatorkupon.net/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.