Dış Apartman Kapısı

Firmamız apartman kapısı modellerini istenilen ebatlarda ve modellerde ürete bilmektedir  bize yaklaşı kabaca ölçü vermeniz fiyat almanız için yeterli olacaktır.

Dış kapı mdelleri, bina içinde ve dışında bulunan açıklıkları kapatmak için kullanılır. Bir kapıyı kapattığımızda kapının içinde bulunan mekanizma diğer tarafa geçer. Böylece kapının açılmaması, içeridekilerin güvende olması sağlanmış olur. Bu kapılar değişik türlerde, değişik boyutlarda ve değişik fonksiyonlara sahip olabilir. Bununla birlikte son zamanlarda iyice yaygınlaşan modern görünümlü estetik yapıda kapılar daha güzel görünmekte, güvenlik sağlamasının yanında göze de hitap etmektedir. Apartman kapılarının en dışarda olmasından kaynaklı olarak her türlü mevsim koşuluna uygun olması, sıcak, yağmur, nem gibi hava koşullarına, paslanmaya veya çürümeye karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Günlük hayatta kullanmakta olduğumuz “kapı gibi” deyiminde de sağlamlıktan ve güçlülükten bahsedildiği gibi kapı sağlam ve güçlü olmalıdır. Tercihe göre kapılar metal, cam, sıkıştırılmış mobilya, inceltilmiş ahşap kaplama veya ferforje karışımlarından oluşabilir.

Apartman kapıların da kullanılan malzemeleri inceleyecek olursak genelde metal maddeler kullanılmaktadır. Bina kapılarında ahşap kapılar tercih edilmemektedir. Buna iki tane sebep gösterebiliriz. Birincisi kapının yağmur gibi dış etkenlerden etkilenmemesi için. İkincisi ise güvenlik bakımından tercih edilmez. apartman kapısı yapımında bu sebeplerden dolayı ahşap malzemenin yerine demir veya çelik gibi sağlam ve dayanıklı malzemeler tercih edilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.