Deckingmarket.Com

Kompozit

Reçine katkı malzemeleri ilave edilmiş termoset reçinelerin veya termoplastlar elyaflar ile (cam, karbon, aramid vs.) veya dolgu malzemeleri takviye edilmesi ve bu karışımın belirli bir prosese tabi tutulması sonucunda sertleşmesi ile elde edilen ürünler kompozit malzeme olarak adlandırılır .

Saf haldeki reçinelerin (takviyelerle birlikte) katkı malzemesi ile sertleştirilmesi sonucu elde edilen kompozit ürünlerin, mekanik mukavemet değerleri diğer plastiklere göre kıyaslanamayacak kadar yüksektir.

Kompozitleri oluşturan temel malzemeler; polimerler, termosetler reçineler veya termoplast reçineler, takviye malzemeleri, katkı malzemeleri ve dolgu malzemeleridir.

Cam elyaf takviyesi ile fiziksel mukavemetleri arttırılmış kompozit malzemeler ahşap, beton, metal,cam gibi bir üretim malzemesi olup, kullanım amacına uygun değişik özelliklerin kolayca kazanılabilmesi özelliği ile diğer üretim malzemelerine göre üstünlük gösterir.

Cam elyaf takviyeli plastikler (CTP) olarak adlandırılan kompozitler ticari olarak en uygun kullanım alanına sahip takviyeli plastiklerdir.

WPC

Wood Plastic Composite: Fil-ex Büyük bir çoğunluğu işlenebilir geri dönüşüm hammaddelerden imal edilen Wood Plastic Composite ‘Ağaç Plastik Kompozit’ olarak adlandırılanbu ürün sayesinde. Çöpe giden plastik ve ağaç artıkları özel yöntemler ile hammaddeye çevrilir. Çevreye duyarlı bu sistem ile meydana gelen iç mekan ve dış mekan kaplama ürünümüzü sizlerin beğenisine sunarız.

Şu anda piyasada geçerliliğini koruyan PVC maddeden üretilmekte olan cephe kaplama sistemleri WPC üretimi malzemeye göre çok daha dayanıksızdır. Sağlam yapısı sayesinde binanın ömrü kadar bakım gerektirmeyen bu devrim niteleğindeki ürün böceklenme yapmamakta olup, ısı, nem, ses izolasyonu sağlamaktadır. AFA teknolojisi sayesinde ise yanmaz. UV katkısı sayesinde güneşte şişme yapmaz, rengi solmaz, suya ve neme dayanıklı bir malzemedir. Aynı zamanda binanızın nefes almasını da sağlamaktadır. Bu sayede izolasyona da çözüm sunmaktadır. Bir çok malzemeden ve işçilik tasarruf edilmesinden dolayı çok daha ucuz bir maliyeti olacaktır.

Malzeme yeni bir binaya uygulanırken binanın dış cephesine SIVA ihtiyacı duymadan direk ürünümüz uygulanabilir. MANTOLAMA masraflarından da tasarruf etmenizi sağlar. Tek bir ürünle hem yapınıza güzel bir görünüme, hem de izolasyon sağlamış olacaksınız.

Deck

Decking, havuz etrafı, bahçe gibi ıslak zemin üzerine uygulanan dış hava şartlarına dayanıklı ahşap malzemedir. Teak, Merbau, Iroko, Kestane ve Emrenye Edilmiş Dış Cepheye Dayanıklı Ağaçlarından Boy yada modüler sistem ile çeşitli ebatlara karo olarak üretilip mekanlarınıza monte edilmesidir. Decking malzemesinin altına döşenen ızgara sayesinde suyun hızlı ve etkili bir şekilde süzülmesini sağlar.Deck malzemesinin ızgaraya montajında galvanizli paslanmaz çelik vida ile montajı yapılır.

Açık ve Kapalı hava yüzme havuzları, iskele üzeri, güneşlenme terasları, balkonlar, saunalar,soyunma odaları, çocuk oyun odaları ve bahçeleri, plaj ve bahçe yürüme yolları, çardak ve pergola zeminleri ile tüm ıslak zeminlerde kullanılabilir.

Decking modüler sistem ise istediğiniz zaman istediğiniz yere taşıyabileceğiniz, dilediğiniz anda başka mekanlarda kullanabileceğiniz, toplayıp deponuzda saklayabileceğiniz kadar size ait bir malzemedir.Modüler sistemde bizim hazırladığımız tipte m2 bazında veya sizin istediğiniz ebatlarda hazırlayabiliriz.

Ahşap Kompozit

Kerestelerin veya mobilyaların yapımı esnasında açığa önemli miktarda ahşap parçaları ve talaşlar çıkmaktadır. Uzun yıllar süren ar-ge çalışmaları sonucunda bu ahşap malzemelerden elde edilen selüloz fiberler ile az miktarda polimer bazlı plastiklerle özel proseslere tabi tutularak hem ahşap hem de plastiğin bazı özelliklerine sahip, tamamı geri dönüşümlü, üstün nitelikli kompozit hammadde ve ürünler elde edilmiştir.

Bu tip bileşimler ahşap plastik kompozitler olarak üstün ahşap özellikleri sergilemektedirler. Bu tip malzemelerin uluslararası tanımlaması kısaca (WPC) dir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.