Başakşehir Haberleri Burada

Başakşehir ilçesi İstanbulun yeni sayılabilecek yerleşim merkezlerinden biri olarak sayılabilir. Başakşehir Belediyesi, bu güzel ilçeyi daha da güzelleştirmek için çalışmaya devam ediyor. Bu güzel ilçemizde neler olup bittiğini Başakşehir haberleri ve ülkemizi ilgilendiren meselelerde bir çok haberi, başakşehir belediyesi ve istanbul büyükşehir belediyesi tarafından Başakşehir ilçesi için yapılan işleri takip etmek ister misiniz? BasaksehirTakipte.Com sitesi bunların tümünde size yardımcı olmak için var!

Başakşehirin Tarihçesi
Belediyelerin, sınırları içinde yaşayan topluluğa daha etkin, daha verimli hizmetler verebilmesi, kaynakların doğru kullanılması, kent imar ve planlarının daha merkezi bir biçimde yapılarak doğru, sağlıklı ve modern kentleşmenin sağlanması amacıyla hükümetimiz;
başta Büyükşehir Belediye sınırları içinde bulunan ilk kademe belediyelerinin birleştirilerek yeni ilçeler oluşturulmasını, yeterli nüfus, teknik donamım, personele sahip olmayan belde belediyelerinin kapatılmasını ve en yakın ilçe ile birleştirilmesini öngören 5747 Sayılı Kanun’u çıkararak ülkemiz belediyeciliğini daha dinamik kılmayı amaçladı.

Başakşehir İlçesi de bunun gereği ve sonucu olarak kuruldu.

Başakşehir İlçesi, Küçükçekmece İlçesi’ne bağlı;
Başakşehir, Kayabaşı, Ziya Gökalp, Güvercintepe, Altınşehir, Şahintepe yerleşimleri, Mehmet Akif Mahallesi’nin TEM’in kuzeyinde kalan bölümü, Sazlıdere Baraj Gölü’nün batısında, doğusunda ve güneyinde kalan kısımlarıyla Şamlar Köyü,
Esenler İlçesi’ne bağlı; Başakşehir
Büyükçekmece İlçesi’ne bağlı Bahçeşehir yerleşimlerini kapsayan ve yaklaşık 10434 Hektarlık yeni bir ilçe.

194 bini aşkın nüfusuyla Başakşehir’in
kuzeyinde ve kuzeybatısında Arnavutköy,
kuzeydoğusunda Sultangazi,
güneyinde Avcılar, Küçükçekmece ve Bağcılar,
doğusunda Esenler,
batısında ve güneybatısında ise Esenyurt ilçeleri bulunmaktadır.

29 Mart 2009 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde Ak Parti Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal % 40’a yakın bir oyla seçilerek Başakşehir İlçe Belediyesi’nin Kurucu Belediye Başkanı oldu.

Ve Başakşehir;
İstanbul’un yeni ve modern vitrini,
insanca yaşamın, dostça paylaşımın, kardeşçe dayanışmanın merkezi,
insanların sevgiyle kucaklaştığı, kardeşçe sarıldığı bir kent olmaya hazır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.