Amblem Tasarımı

Görsel tasarım ise, markanızı popüler hale getirmek için en etkili yöntemlerden biridir. Tasarımda ilk olarak amblem kurumu ve tanıtacak ürünü yansıtmalı özelliklerini taşımalı ve reklamının iyi yapılması gereklidir. Amblem tasarımda firmanın amacı ile amblem arasında ilişki bulunmalıdır fakat seçiminde göze batıcı unsurlar kullanılmamalıdır. Seçilen renkler ürünü ve ya kurumu yansıtmalı anlaşılır sade ve akılda kalıcı olmalıdır. Firmanın tanıtım ve reklamcılık uygulamalarında amblem kullanılabilir olmalıdır. Diğer firmalardan ayrılabilir nitelikte olmalı şekil ve renk farkı bulundurulmalıdır. Amblem tasarım süreci reklam ajansının verdiği üretim süresi işçilik verilen emek ve maliyete göre değişebilir.

Kaliteli bir kurumsal kimlik kazanmak için, markalaşma sürecindeki firmaların dikkat etmesi gereken bir unsurdur. Kurumsal bir kimlik kazanmanın önemli parçası da kesinlikle amblem tasarımıdır. Tasarladığınız amblem ile vermek istediğiniz mesajı tüketiciye iletebilen bir tasarım ve kurumsal kimlik tasarımı ile markalaşma sürecinde önemli bir adım atmış olacaksınız.

Bilinen, bulunan ve fark edilir olmak için değişmek şart… Markanızın yada şirketinizin müşterileriyle iletişime geçtiği tüm noktalarda yeni bir kimlik ve görünüm ile var olarak markanızı akıllara kazıyın.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.