Türk Telekom Arenadaki Olay Çözüldü

15 Ocak 2010 tarihinde  gerçekleşen Türk Telekom Arena’nın açılışında  protestolu eylem gerçekleşmişti. Bu olaya ilişkin yayınlananan haberleri ve duyuruları dikkate alan Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı, eylem esnasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve diğer yetkililere yönelik suç sayılabilecek herhangi bir eylemin gerçekleşip gerçekleşmediğini belirlemek için araştırma başlattı. Bu  açılış sırasında yaşanan ve  Galatasaray camiasında büyük sıkıntıya sebebiyet veren, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın protesto edildiği olaylarla ilgili olarak başlatılan soruşturmada ilk ipuçlarının ortaya çıktığı belirtildi.
İncelemeleri yürüten özel ekibin ilk tespitlerine göre, Erdoğan’ın stadı terk etmesine neden olan protestoların kale arkası bölümünde oturan 150 kişilik bir grup tarafından yapıldığı tayin edildi. Bazı bilgilerce, Galatasaray Kulübünce 200 kameranın kaydettiği görüntüler ile yayıncı kuruluşlar ve polisin 20 kamerayla kaydettiği görüntüler, İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğüne ulaştırıldı. Polisin, öncelikle protestoyu gerçekleştiren gruptan kişilerin kimliklerini belirleyeceği, ardından da bu kişilere bilet temin eden kuruluşları saptayacağı öğrenildi.

Erdoğan’ın, ilk olarak, kale arkasında konuşlanan ve kendilerine “Tekyumruk” adını veren taraftar grubunca ıslıklanıp yuhalandığı öne sürüldü. Polise göre organize olduğu şüphesi güçlenen protestoya, stadın VIP ile VIP alt kısmında oturan ve kulüp yönetimince davet edilen kişilerin de katıldığı anlaşıldı. Savcılık, bu amaçla İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğüne bir yazı göndererek, suç oluşturan bir eylem olup olmadığının tespiti için gerekli çalışmanın yapılmasını istedi. Asayiş Şube Müdürlüğünün çalışmasının sonucunda suç unsuru içeren bir eylem tespit edilmesi halinde eylemi gerçekleştirenler hakkında yasal işlem yapılacağı bildirildi.

Benzer Yazılar

One comment

  • star

    bu olayı çıkaranlar bizim iyi geçinmemizi istemyenlerdir her zamanki gibi. aklı başında olan insan o stadın Erdoğan ı protesto edeceğine ona teşekkür etmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.