Sadece Muslera…

fernando musleraEskişehirspor taktik anlayış ve mücadele gücüyle, Galatasaray’dan önde başladı geceye. İlk yarının Sarı-Kırmızılı yıldızı Muslera, ikinci yarının yıldızı da direkler olmalı. Kayıplarıysa geri kalanların neredeyse tamamıydı desem, hiç abartmış olmam. Koskoca ilk yarıda ev sahibinin net 3 gol pozisyonu ve Muslera’dan şahane kalecilik gösterileri var. Galatasaray’da flash isimler var, pozisyon hiç yok ama penaltı olmalıydı ilk yarıda! Ceza sahasıında Veysel, Melo’yu alıp eve götürseydi bari! Bu nasıl bir paketleme sanatıdır arkadaş? Yıldırım penaltıyı çalsa, hiç pozisyonsuz lider, devreye önde girecekti neredeyse. Şimdi ‘bu nasıl penaltı?’ demeyin. Aynı geçen haftaki Fenerbahçe penaltısı, hatta babası gibi. İnanmazsanız Arnavut asıllıya, daha da inanmazsanız Alman’a sorun!

Top bazı futbolcunun ayağına geldiğinde güzelleşir ya. Erkan işte o topu güzelleştiren ayaklardan. Sol önde o, arkasında bu maça özel Diego, orta alanda da vızır vızır işleyen ve değişen Alper’le Hürriyet. O kanatta tek kişilik ordu Sabri! Güzel mi? Necati başlıbaşına bir bela, kenarda Kamara, arkasından hızlı tren gibi gelen Veysel, usta Tello ve bu ustalardan terse kontralar, Allah’tan kalede Muslera var. Zan Sabri tarafına imdada gidiyor, Melo stoperlerinin aralarına giriyor ve Cim Bom,rakip alanda ‘bom’ oluyor! Galatasaray’ın futbol olarak hiçbir şey örneklemediği gecelerden biri daha. Az daha Selçuk’da ikinci sarıdan giderdi ama Yıldırım bu aksiyonlara önem vermedi!

Galatasaray ‘yamuk’ bir taktik anlayış yansıttı. Eskişehir yamuğu farkedip o taraftan galibiyete asıldı ama olmadı.Uzun lafın kısası galibiyeti kaçıran, topu direkten direğe gezen ama içeriye girmeyen ve daha doğru oynayan taraf ev sahibiydi. Yenilgiden kurtulan da ligin daimi lideri! Bakalım direkler sonrası yine rakipler de takılıp, yardıma yetişecek mi?

OĞUZ DİZER

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.