“Önce takım sonra ben”

Fenerbahçe’nin Çaykur Rizespor maçındaki galibiyet golünü atan Pierre Webo, “Önce takım sonra ben” dedi. Takımdaki herkesin her an oynayacakmış gibi hazırlanması gerektiğini belirten golcü oyuncu başarılı olacaklarını da söyledi.

Fenerbahçe’de zaman zaman yedek kalmasına rağmen attığı kritik gollerle takımının başarısında büyük pay sahibi olan Pierre Webo, tüm oyuncuların önceliğinin takımın başarısı olduğunu söyledi. Milliyet Gazetesi’nde Senad Ok’a özel röportaj veren Kamerunlu golcü elde edilen başarıyı, “Önce takım sonra ben” felsefesiyle açıkladı.

Karakterli oyunculardan kurulu bir takım olduklarını belirten Webo, “Bizim felsefemiz ‘Önce takım sonra ben’ Bu düşünce sayesinde gerçekten başarılı ve iyi bir takım olduk” dedi.

Takımdaki bütün oyuncuların galibiyeti düşündüğünü ifade eden Kamerunlu golcü, “Bu sezonki performansımızın en önemli nedeni tüm oyuncuların öncelikle takımın başarısını istemesi. Oynayan oynamayan herkes bunu hissediyor ve bu kulübün forması için mücadele ediyor” diye konuştu.

Bursaspor ve Çaykur Rizespor deplasmanlarında kulübeden gelerek takımın galibiyet gollerini atan Webo, herkesin her an görev alacakmış gibi kendini hazır tutması gerektiğini savundu.

Kamerunlu oyuncu, “Ben de üzerime düşen görevi en iyi şekilde yapmak ve takıma yarar sağlamak istiyorum. Bunun için elimden gelenin en iyisini vermeye çalışıyorum. Zaten bu anlayış tüm takıma hakim. O yüzden bu sezon başarılı olacağız” diye konuştu.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.