Fatih Terim’in Yedeği

Spor Toto Süper Lig’de oynanan Orduspor maçının ardından Fatih Terim, Hasan Şaş ve Ümit Davala PFDK’ya sevkedildi.. Teknik heyetin ceza alması durumunda takımın başında Taffarel’in olması bekleniyor.

taffarelSpor Toto Süper Lig’in 23. haftasında Galatasaray ile Orduspor arasında oynanan ve sarı kırmızılı ekibin 4-2 kazandığı mücadelenin devre arasında teknik direktör Fatih Terim, maçın hakemi Serkan Çınar tarafından tribüne gönderildi.

Fatih Terim’in tribüne gönderilmesine neden olan diyaloga şahit olan karşılaşmanın temsilcileri Adnan Taşdan ve Erdoğan Yeşilcan da ‘küfür içeren’ bir ifade bulunmadığı raporunu verdikleri öğrenildi. Ayrıca, karşılaşmanın 61. dakikasında hakem kararını protesto eten yardımcı antrenör Hasan Şaş’ın ve daha sonra Fatih Terim’in isteğiyle, izinsiz bir şekilde saha dışına çıkan Ümit Davala’nın da PFDK’ya sevkedildiği haberi 26 Şubat Salı günü medyada kendisine yer buldu.

Galatasaray teknik ekibinin toptan PFDK’ya sevkedilmesi sonrası akıllara kaç maç ceza alacakları sorusu takıldı. Fatih Terim konusunda net bir görüş ortaya konmazken, Hasan Şaş’ın asgari olarak en az 1 maç ceza alacağı ifade edildi. Sahayı izinsiz terkettiği için PFDK’ya sevkedilen Ümit Davala’nın da ceza alması durumunda Galatasaray’ın Spor Toto Süper Lig’in 25. haftasında takımın başında sahaya çıkması düşünülen ismin Brezilyalı kaleci antrenörü Claudio Taffarel olacağı öğrenildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 28 Şubat Perşembe günü yapılması planlanan toplantısında Fatih Terim, Hasan Şaş ve Ümit Davala’nın durumunu değerlendirecek. Bir sonraki gün ise Tahkim Kurulu’nun kararıyla ceza netleşecek ve sarı kırmızılı kulüp teknik ekipteki eksiklerin yokluğunda nasıl hareket edileceğini karara bağlayacağı ifade edildi.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.