Cimbomun Eşsiz Projesi!

huzursarayGalatasaray Eğitim Vakfı tarafından yürütülen Huzursaray projesi Mayıs ayının ilk haftasında faaliyete geçecek.

Almanya’da Wisbaden’de yaklaşık 12 milyon euroluk bir altyapı yatırım yapmaya hazırlanan Galatasaray, diğer bir yandan da Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yürüttüğü projelerde sona yaklaştı.

Bağışcıları arasında Polat ailesinin de olduğu ‘Huzursaray’ın açılması için artık geri sayım başladı. Galatasaray Eğitim Vakfı’nın da katkıları ile yapılan ve sarı-kırmızılı yönetim tarafından da desteklenen ‘Huzursaray’ın Mayıs ayının ilk yarısında kullanıma açılması planlanıyor.

Galatasaray camiasında yer alan birçok ismi katkı sağladığı ve Florya Metin Oktay Tesisleri’nin yakınında inşa edilen ‘huzurevi’ yaklaşık olarak 12 milyon TL’ye mal oldu.

Yardıma muhtaç kongre üyeleri ve eski futbolcuların faydalanabileceği ‘Huzursaray’ 3 kat ve yaklaşık 80 odadan meydana geliyor. 5 yıldız konforunda olan ‘Huzursaray’da misafirlerin konaklayacağı yerlerin yanı sırada dinlenme salonları ve sosyal alanlar da yer alıyor.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ve yönetim kurulu üyesi Abdürrahim Albayrak’ın yakından ilgilendiği proje için sarı-kırmızılı taraftarların de projeye destek vermek istediği belirtildi.

Galatasaray Eğitim Vakfı’nın önderliğinde yürütülen projenin Florya’da tamamlanması ve işlerlik kazanmasının ardından başka illerde de bu tarz projelerin yapılacağı ve camianın önde gelen isimleri tarafından destekleneceği ifade edildi.

FLORYA’DAN 300 MİLYON DOLAR!

Öte yandan Galatasaray Spor Kulübü, Florya Metin Oktay Tesisleri’ne başka bir bölgeye taşımak için de fizibilite çalışmalarını sürdürüyor. 2014’ün Haziran’ın da Florya’yı taşıma konusunda kararlı olan Aysal, İstanbul’un çeşitli bölgelerinde belirlenen araziler üzerinde yapılan araştırmaları yakından takip ediyor.

2014’ün Haziran’ın da Florya’dan ayrılmayı planlayan Galatasaray Yönetimi, Florya’da 300 villadan oluşacak olan bir proje hayata geçirmeyi planlıyor. Florya’daki villa projesinden 300 milyon dolara yakın bir gelir bekleyen Galatasaray, araştırma yapılan arazilerden olumlu sonuçlar gelir gelmez Florya projesini de yürürlüğe koymaya hazırlanıyor.

HABER: Fatih ŞAMLIOĞLU

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.