Cim Bom rekor peşinde!

Galatasaray Kadıköy’de hem galibiyet hasretine son vermek hem de kendisine ait rekoru yenilemeye bir adım daha yaklaşmak istiyor. Sarı kırmızılıların hedefi lig tarihinin en büyük puan farkıyla şampiyon olmak.

şampiyon galatasaray

Spor Toto Süper Lig’de 2012-2013sezonunu şampiyon tamamlamayı bitime 2 hafta kala garantileyen Galatasaray, Fenerbahçe ile yapacağı derbiye de iddialı çıkacak. Son 7 lig maçını galip tamamlayarak önemli bir seri yakalayan sarı kırmızılı ekip, şampiyon unvanı ile gideceği Kadıköy’de Fenerbahçe’ye karşı dış sahada süren 16 maçlık galibiyet hasretine son vermenin hesabını yapıyor.

Sarı kırmızılıların bir diğer hedefi ise yeni bir rekora biraz daha yaklaşmak. Şampiyonluğunu ilan ettiği Sivasspor maçının ardından en yakın takipçisi Fenerbahçe ile arasındaki puan farkını 10’a çıkaran Galatasaray, Kadıköy’den galibiyetle dönmesi halinde tarihi bir puan farkını da yakalamış olacak.

Derbiyi kazanması durumunda Fenerbahçe ile arasındaki puan farkını 13’e yükseltecek Galatasaray, 3 puanlı sistemin başladığı 1987-88 sezonundan bugüne kadar en yüksek puan farkıyla şampiyon olan takım rekorunu kırmaya çok yaklaşacak. Ligde 3 puanlı sisteme geçişin ardından en yüksek puan farkıyla şampiyonluk unvanı, 1987-88 sezonunda takipçisi Beşiktaş’a 12 puan fark atan Galatasaray’a ait.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.