Aysal Terim’e Rest Çekti!

Galatasaray’da Yönetim ile Terim arasındaki sözleşme yenileme krizinde yeni boyut! Başkan Ünal Aysal, Teknik Direktör Fatih Terim’e bu konuda 48 saat süre tanıdıklarını açıkladı! Aysal gerekirse yeni hoca arayışına girebileceklerini de vurguladı!

Ünal Aysal’dan Fatih Terim’e 48 saat süre! Terim’e yaptıkları sözleşme uzatma teklifininin reddedildiğini belirten Aysal, tecrübeli hocaya 48 saat süre tanıdı: “Terim ile oturup bir karar almamız lazım. 48 saat içinde bir karar alınacaktır.”

“DAHA ARAMADIK AMA GEREKİRSE YENİ HOCA ARARIZ”
Odeabank ile sponsorluk sözleşmesi imza töreninde konuşan Aysal, adeta rest çekti! İmza töreni sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Ünal Aysal, Fatih Terim ile olası alınacak bir karar sonrası gerek olursa hemen teknik direktör arayışlarına başlayacaklarını ve kurumun prensiplerinin önemli olduğunu, bu konuda gerekirse yetkileri kullanacaklarını dile getirdi.

48 SAAT SÜRE!
Başkan Aysal, teknik direktör Fatih Terim ile oturup 48 saat içinde bir karar alacaklarını belirterek, “Bu işler nasıl gelişti, nereye geldi size bilgi verilecek ama o gün bugün değil. Terim ile oturup bir karar almamız lazım. 48 saat içinde bir karar alınacaktır. Yönetim kurulumuzda bu konu konuşulacak. Ortada sorun olmasa bile çok konuşulursa sorun oluşur. Bizim ve Milli takımın menfaatleri için doğru bir karar almak lazım. Fatih hocanın da rahat çalışabilmesi için bir karar alınması gerekiyor. Bu konu kısa sürede neticelendirilecektir” dedi.

Şu ana kadar hiçbir teknik direktörle görüşmediklerini dile getiren Aysal, “Net bir şekilde söylüyorum, ben hoca aramadım, kimseye yetki de vermedim. Ama olursa, gereken profesyonelleri takıma kazandırırız” diye konuştu.

“PRENSİPLER ÇOK ÖNEMLİ, GEREKİRSE…”
Aysal, sözlerine şöyle devam etti: “Kimseye kırgınlığım yok. Benim kimseye kırılma lüksüm yok. Galatasaray benim yükümlülüğümdür. Galatasaray’ın kurumsal yapısı ve kendi içinde iyi çalışması için gayret ediyoruz. Kurumun prensipleri çok önemli, bu konuda gerekirse yetkileri kullanırız.”

“MELO’NUN POZİSYONU KLASİK KIRMIZI KART”
Beşiktaş maçında kırmızı kart gören Felipe Melo hakkında ise Aysal, “Klasik bir kırmızı kart olayı gördüm. Sahadan çıkarken gayet tabii o adrenalin yapısıyla normaldir. Saygısızlık değildir. Benim oyuncum Beşiktaş seyircisine asla saygısızlık etmez” şeklinde konuştu.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.