UYAP Dava Takip

Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi kısa adıyla UYAP, yönetim bilişim sistemlerinden biri olan yargı birimlerinin ve Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı’nın merkez birimlerinin iş süreçlerini hızlandıran, güvenilirliğini arttıran ve kurumu kâğıtsız ortama taşıyan bir bilgi sistemidir. Uyap: teknolojik gelişmeleri kullanarak Adalet Bakanlığına bağlı olarak çalışan adli ve idari tüm yargı ve yargı destek birimlerinin bilgi otomasyonu nu kurmuş kamu kurum ve kuruluşları ile iletişim içerisinde sistemi yürüten e adalet sisteminin bir ayağıdır. Bugün itibariyle UYAP ülkemizde Adalet Bakanlığı teşkilatı ile yargı birimlerinin tamamında işletimdedir. Her türlü yargısal, idari ve denetim faaliyetleri bu sistemle elektronik ortamda yürütülmektedir. Uyap dava sorgulama sistemi de bu sistem üzerinde kurulmuş geniş bir yelpazedir. Uyap dava dosyasını sorgulama aşamasında tüm çalışmalarını yapmış ve artık iletişimi de ulaşması da gayet iyi bir işleyişle devam etmektedir.

Uyap dava dosyası sorgulama resmi sitesinde icra sorgulama işlemlerinizi de rahatça yapabilirsiniz. UYAP ta bulunan doküman yönetim sistemi sayesinde evrakların ve iş akışlarının takibi kolayca yapılabilmekte. Evrak saklanabildiğinden bir evrak üzerinde kimin, ne zaman ve ne yaptığı, bu işlemi ne kadar sürede yaptığı, bu süre zarfında ilgilinin üzerindeki iş yükünün ne olduğu gibi hususlar ve bazı savsaklama veya ihmaller kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Bu yönüyle de tamamen güvenilir bir sistem olmuştur.

Dava dosyası sistemi üzerinde çalışan binlerce memurumuz bizlere ılımla yaklaşmakta ve işlerimizi bizim için dosya numarasını vatandaşlık numaramızı verdiğimiz zaman kontrol etmekteler. Genel bir mahkeme sorgulama icra sorgulama mahkeme işlemlerimiz için uyap resmi sitesini ya da uyap la anlaşmalı özel telefon numaralarını aramamız yeterli. Vatandaş Bilgi Sistemi sayesinde ise vatandaşlar internet aracılığıyla T.C. kimlik numaralarını kullanarak UYAP kapsamında adli ve idari yargı işlerinin takibi sağlanıyor genel ve ağırlıklı bilgi ile yönlendirmeler yapılıyor. Genel manada uyap dava dosyası sorgulamak işte bu kadar kolay. Bilgi ağı gelişmekte ve geliştikçe de bize fayda oranı gün geçtikçe artmaktadır. Vatandaşımızın hizmetine sunulmuş güzel bir sistem.

Kaynak: http://e-uyapsorgulama.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.