Tatlılardan Korkmalı!

Tatlıyı seven birçok insan vardır. Çoğu insan genellikle kendine faydası olmayan birçok önemsiz gıdalar tüketir. Yediğimiz her besin vücudumuza ya faydalı ya da zararlı etki olarak geri dönmektedir. Yediğimiz zararlı besinlerin vücudumuza ne gibi zarar verdiğinin farkına varmalıyız. Özellikle şekerli gıdalar yemek bize kilo olarak geri döner. Aşırı karbonhidrat, yağ ve şeker içeren besinleri tüketmek yerine, salata gibi sağlıklı ürünleri yeme hedeflemelidir.

depresyonu_yenmek_icin_bunlari_yiyin_1

Şekerli besinler tüketmek iç organlara zarar verdiği gibi cilt döküntülerinin de en büyük nedenlerinden biridir. Çok fazla şeker ve ağır tatlılar yemek akne sorunlara neden olabilir. Vücudun birçok yerine zarar veren tatlı ve yağlı besinler diş ve diş etlerine de epeyce zarar vermektedir. Az miktarda dahi olsa tatlı ve yağlı besin tüketiminden hemen sonra diş koruyucu ciklet çiğnenmeli ya da fırsat varsa diş fırçalanmalıdır.

Tatlı ve yağlı besinlerin de elbette tüketilmesi gerekir. Vücudumuzun onlardan da alacağı şeyler vardır. Ancak nasıl ki her besinden yeterli ve gerekli miktarda tüketiyorsan tatlı ve yağlı gıdalardan da ona uygun miktarda tüketmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.