Sizin Saç Modeliniz Hangisi?

Her insanın zevkinin, tarzının yanısıra sahip olduğu bedensel özellikleri dolayısıyla giyebileceği giysi, saç şekli farklılık gösterir. Kişiler her ne kadar zevkine göre hareket etse de kendi bedenine uygunluğu herşeyden daha önemlidir. Sahip olunan yüz hatları olması gereken saç şeklinin bir ip ucudur aslında.

saç modelleri

Saç şeklinizde fikir edinmeden önce düşünülmesi gereken şeyler vardır. Birinci unsur nasıl bir yüz sahip siniz?
Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kişiler için karar vermek oldukça kolaydır. Aynı şeyi diğer yüz hatları için söyleyemeyiz. Oval ve uzun yüzlere uygulanacak saç şekilleri daha sınırlıdır. Kalp şekli ve kare biçiminde olan yüzler içinse daha seçici davranmak gerekir.

  • Yuvarlak yüzlülerde uzun saç yüzünüzü daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Çünkü uzun düz saç yüzünüze bir denge getirecektir.
  • Uzun yüze sahip olanlar basık saçların yerine daha hacimli ve dalgalı saçları tercih etmeli.
  • Oval yüz şekline sahip olan kadınlara genellikle her saç modeli uygundur. Uzun, kısa, kaküllü, dalgalı, düz gibi birçok modeli yaptırabilirsiniz. Ancak en doğru seçim katlı modeldir.
  • Kalp biçimindeki yüzler çok kısa saç modellerinden uzak durulması gereken yüz tipidir. Geneli uzun ancak önleri kısa yanlara doğru düşen perçemli modeller kalp biçimindeki yüze uygun olacaktır.
  • Kare biçimindeki yüzler genellikle düz saç kullanmalıdır. En az omuz hizasındaki saçlar kişiyi orantılı gösterecektir. Küt saç modellerini aslan tercih etmemeniz gerekir. Bunun yanısıra çok fazla katlı kesimler de kötü bir seçim olacaktır. Kare yüze uygun olacak en iyi saç modelleri düz ve uzun saçlar ya da bukleli saçlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.