Sigara Neden Zayıflatıyormuş?

Sigaranın aslında zayıflamaya direk etkisi yoktur. Sigara dolaylı olarak zayıflamaya yol açar. Peki sigara için insanların çok büyük bir çoğunluğu neden kilo verir?

İşte sorunuzun cevabı: Sigara içen insanın midesinde, mide asidi salınımı artar ve mide beyne uyarı göndererek tokluk hissi oluşmasına sebep olur. Tokluk hissi ile beraber yemek yeme isteği azalır ve yemek az yenilir. Bu yolla insan sağlıksız bir şekilde zayıflamaya başlar.

Atalarımız yemeklerden sonra tütün içerlermiş. Çünkü sigara vücuttaki demir emilimini azaltır. Ette de bol miktar da demir minareli olduğu için atalarımız, bu minareli öldürmemek için sigarayı yemekten sonra içermiş. Yani demem o ki sigara içiyorsanız bile yemeklerden önce kesinlikle içmeyin. Ayrıca şunu da unutmadan ekleyeyim.

Şimdi bu yazıda sigara zayıflatıyor haberini duydunuz diye, zayıflamak için sigaraya başlamayın. Emin olun ki sigara ile kilo verenler çok sağlıksız bir şekilde kilo veriyordur. Bu yüzden sigara ile zayıflamayı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Hatta ve hatta sigara denen illetten uzak durmanızı diliyoruz.

İsviçreli uzmanların 1949 ve 1999 arasındaki döneme dayandırdığı çalışmasına göre, sigara üreticilerinin 1940’ların sonunda ve 50’lerde kadınlar arasında kullanım oranı birden yükselen sigaraya, iştah kapatıcı diyet kimyasalları ekledikleri anlaşıldı.

Uzmanlar, bu kimyasalların günümüzdeki sigara üretiminde kullanıldığına dair kesin bir bulgu bulunamadığını ve şirketlerin bu maddelere dair iç yazışmalarını sürekli imha ettiğini belirtiyor. Kadınların, üzerinde ‘slim’ (ince) ve ‘vogue’ (popüler) gibi ibareler yazan sigaraları içtiklerinde gerçekten incelme hissine kapıldıkları belirtildi.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.