Sigara İçenlere Uydu Takibi

Uygulama sayesinde müfettişler, Alo 171 Çağrı Merkezi’ne gelen ihbardan anında haberdar olacak, olay yerine kısa zamanda intikal eden müfettiş, tablet bilgisayarla mekânın fotoğrafını çekip rapor formunu doldurarak bir tuşla Sağlık Bakanlığı ve ilgili tüm birimlere gönderebilecek.

Zaman Gazetesi’ndeki habere göre, gazetecilerle sohbet toplantısı düzenleyen Arvento Genel Müdürü Özer Hıncal, GPS sistemiyle her şeyin kontrol altında olduğunu söyledi. Ankara’da pilot uygulaması yapılan sistemin başarılı olması halinde bu ay sonunda tüm yurtta uygulanması bekleniyor. Hıncal, kamu ve özel sektörde 170 binden fazla araç ve 12 binden fazla müşteriye hizmet verdiklerini ifade etti.

7 yıllık bir firma olmalarına rağmen 2010’dan bu yana ortalama yüzde 60 büyüme kaydettiklerini vurgulayan Hıncal, “30 milyon lira cirosu olan, yüzde 100 yerli sermayeli bir kuruluşuz. 22 ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu yıl sonuna kadar ihracat ülke sayımızı 34’e çıkaracağız.” dedi. En büyük avantajlarının yazılım, donanım ve cihazı üreterek, paket halinde müşterilere sunmak olduğunu kaydeden Hıncal, “Türkiye’de 18,5 milyon araç var ve bu araçların yarısı ticarî vasıflı. Sektörümüzün 350 bin araca hizmet verildiğini düşünecek olursak, çok büyük pazar ve yapılacak çok iş var.” dedi.

Eskiden araç takip hizmeti için şirketlerdeki lojistik bölümünden talep gelirken, şimdi insan kaynakları departmanlarından bile talep var. Araç filosu olan şirketler, sistem sayesinde araçların hız limitinden ani kalkış ve yavaşlamalarına, iş harici kullanımlardan yakıt tüketimine kadar birçok konuyu kontrol altında tutuyor. Sürücülerse, yanlarında patron oturuyormuş duygusuyla işlerini yapıyor. Özer Hıncal, insan kaynaklarının, ekonomik ve güvenli sürüş sistemleri sayesinde çalışanlar arasında performans değerlendirmesi başlattıklarını söyledi. Kişi takibi hizmetine de talep geldiğini belirten Hıncal, “Bazı belediyeler temizlik ihalesi yapıyor ve bin 200 kişinin çalıştığı bir firma işi alıyor. Ancak çöplerin toplanması, bahçelerin sulanması konusunda akıllarda soru işareti kalıyor. Bunu ortadan kaldırmak amacıyla, kişi takip sistemi talep ediyorlar.” şeklinde konuştu.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.