Selülitle Savaşmaya Var mısınız?

Selülit genç, yaşlı, şişman, zayıf demeden her bayanın kabusu oluyor. Ama bu çözümsüz bir durum değil. Gelişen teknoloji ve alternatif tıp sayesinde selülitten kurtulmak mümkün. Her bütçeye uygun tedavi seçeneği bulunan selülit tedavisine öncelikle basit yöntemlerden başlanılıyor.

Selülit Nedir? Nasıl oluşur?

Selülit derinin alt tabakasında, yağ dokusunun hemen çevresinde meydana gelir.  Oluşan selülitler derinin üst bölümünde pütür pütür bir görüntü bırakır ve fiziksel olarak  kendine güvensizliğe sebep olur.Yağ hücrelerinin fazla yağı depolamasının ve östrojen hormonunun da etkisiyle bu hücreler genişler. Kan dolaşımı giderek yetersizleşmeye başlar. Yağ hücrelerinin genişlemesi ise yağ dokusunun aşırı yayılması demektir.Bu yayılma deri altı bağ dokusunu da etkileyerek vücudun normalden daha fazla su tutmasına ve dolayısıyla da kan dolaşımının zayıflamasına neden olur. Vücut kan dolaşımındaki zayıflamayla birlikte, dokulara eskisinden daha az oksijen ulaşmayla başlar. Bunun sonucu dokular elastikiyetini  kaybeder ve cilt yüzeyi pürüzlü bir görünüm almaya başlar.

Selülit Nasıl Tedavi Edilir?

Günümüzün yeni antiselülit kremleri deriye hemen giriyor ve doğrudan doğruya yağ hücrelerini etkiliyor. Etkili maddelerin bazıları yağ depolarını bloke eder, bir kısmı trafik polisi gibi etki yapar, yağ alımını ve naklini ayarlar.

Ozon serumu ve ozon terapi, hücre oksijenlenmesini baz alarak, başarılı bir şekilde selülit tedavisinde de uygulanır. Artıklarla dolu olan selülit hücrelerini oksijen ile temizlemeye yönelik bir programdır. Ozon terapi bir kabın içerisinde gerçekleşir. Bu sırada ozon buharın epiderm tabakaya kadar girip o bölgenin oksijen ile dolmasını sağlayarak, dokusal kan dolaşımını aktive eder.

Yetkili merkezlerce uygulanan bazı tedavi teknikleri ise şöyledir; mezoterapi, basınç terapi, lazer tedavi..

Günümüzün yeni antiselülit kremleri deriye hemen giriyor ve doğrudan doğruya yağ hücrelerini etkiliyor. Çeşitli markaların ürettiği kremlerin yanısıra serumların daha etkili olduğunu unutmamalı.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.