Samandağ Antakya Biberi Şaşırtıyor!

Hatay ilinde yetiştirilen ve halkın çoğunlukla tükettiği Antakya biberi, artık ülke genelinde tanınıyor. Antakya biberinin kilo verdirmeyi başardığı da halk arasında yaygın olarak söyleniyor. Antakya biber olarak oldukça popülerdir. Antakya biberi fazla büyük olmayan küçük sivri olarak yetişir. Hatayda bir çok evde saksılarda yetiştirilir. Antakya biberi çok acı bir tadı olmasına rağmen beğenilerek tüketilir. Antakya biber hapı da metabolizma hızın düzenleyerek kısa zamanda sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi kolaylaştırıyor.

Antakya biberi yağ yakıcı özellğinden dolayı kolay tüketilebilecek ve daha etkili olacak şekilde kapsüle dönüştürülmüş ve antakya biber hapı olarak piyasaya sunulmuştur. Bu besin takviyesi direk göbek ve basen yağlarını hedef alır, karaciğerde ki yağlamayı önler kısa sürede  sağlıklı ideal kilo vermenizi sağlar. Antakya biber hapı en etkili özelliği tokluk hissi vererek düzensiz beslenmeyi önler, düzenli beslenme alışkanlığı kazandırır, su tüketimini arttırarark sindirim sistemi tembelliğini önler.

Antakya Biberi Neden Diğerlerinden Farklıdır;

Tüm biber türlerinde olduğu gibi Antakya civarında yetişen Antakya biberinin de genel faydaları şöyle özetleniyor;

Antakya biber hapı metabolizmayı hızlandırır ve böylece vücuttaki yağ yakımını arttırır. Antakya Biberi mideyi uyarır, sindirim salgılarını arttırır, sindirimi kolaylaştırır ve idrarı arttırır.

Antakya Biberi  Etkileri;

Samandağ Antakya biberi kilo verdirici özelliğinin yanı sıra damarlardaki pıhtılaşmış kanın çözülmesiyle beraber ağrıları gidermeye,

Sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasına ve metabolizmaya zararlı toksinlerin atılmasına,

Yüksek lifli özelliği ile kabızlık sorununun giderilmesine yardımcı,

Doğal bitki özlerinden oluşan bir gıda takviyesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.