Sağlıklı Bronzluk İçin Yapılması Gerekenler..

Doğal, sağlıklı bronz bir ten için yine doğal ürünlerden yararlanarak ve kalıcı olarak bronzlaşabilirsiniz.

Üstelik bunu güneşin zararlarından korunarak yapabilirsiniz.  her yaştan kadının hayali olan bronz ten için kullanılan bitkisel karışımla elde edilen bronzluk daha kalıcı ve sağlıklı oluyor. Ayrıca uygulamak için ille de deniz kenarında olmanıza da gerek yok. evinizin balkonunda ya da bahçenizde bile bronzlaşabilirsiniz.  Bu yağla bronzlaşmak bir kaç gününüzü alacaktır. koruyucu kreminizi kullanıp normal şekilde güneşlenin. Saat 17:00′ den sonra bu yağlardan birini kullanarak güneşlenin.

Güzellik ve bakımla ilgili nasıl doğal çareler varsa bronzlaşma ile ilgili de doğal seçenekler söz konusu. Ancak bitkisel bronzlaşmayı güneşten korunmak için değil, sadece doğal çikolata bir tene kavuşmak için uygulamalasınız. Güneşten koruma faktörlü başka bir krem veya losyonu ayrıca vücudunuza uygulamalısınız. Çünkü güneşin, tuzlu suyun ve rüzgarın ciltteki yıpratıcı ve yaşlandırıcı etkisine karşı savaşmak için koruma bazlı ürün şart.

Görünümünüze artı puan eklemek için bitkisel bronzlaştırıcı kürü deneyebilirsiniz.

Malzemeler:

1 Türk kahvesi fincanı susam yağı

Yarım Türk kahvesi fincanı kakao yağı

Yarım Türk kahvesi fincanı demli çay

2 çorba kaşığı ceviz yağı

1 çorba kaşığı süzme bal

Hazırlanışı ve uygulaması: Tüm malzemeleri cam bir şişede iyice karıştırın. Güneşlenirken bronzlaşmasını istediğiniz bölgelere masaj yaparak sürün. Bronzluğun kalıcı olmasını sağlamak için; kayısı, sarı dolmalık biber, bal kabağı gibi turuncu renkli sebze ve meyvelerle beslenebilirsiniz. Beta karoten içeren turuncu renkli sebze ve meyveler cilt renginin bronzlaşmasına yardımcı olur.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.