Saç Ekimi

Saç ekimi yaklaşık 30 yıl önce kafa derisini gerdirme, kafa derisini esnetme ve flep yöntemleri ile başlamıştır. Daha sonra FUT yöntemiyle saç ekimi operasyonları ciddi bir ivme kazanmıştır. Saç ekiminde bir devrim olarak nitelendirilen FUE yöntemi ise şuanda dünyada kullanılan en gelişmiş teknik olarak uygulanmaya devam etmektedir.

Saç ekiminde ki temel amaç; saç yoğunluğu ve kalitesi açısından vücudun en uygun olan alanından saç köklerinin elde edilip, ihtiyaç duyduğumuz açılmış ya da seyrekleşmiş alana naklidir.

Kıl kalitesi ve yoğunlu en bölgede maksimum seviyededir ve genellikle donör alan olarak burası kullanılır. Operasyon süreci oldukça rahattır. Ağrısız, sızısız, kanama ve şişlik gibi komplikasyonlar olmadan sadece 4-6 saat vakit ayırarak bu işlem yaptırılabilmektedir.

Saç ekiminde sadece kişinin kendi saçları ekilebilmektedir. İkiz kardeşlerin saçları bile birbirine tutmamaktadır. Saç transplantasyonu organ nakli ile eş değer görülebilir. Ense bölgesindeki canlı hücreler alınıp ihtiyaç duyulan diğer alana nakledikmektedir.

Kaynak: Hair Back Saç Ekimi

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.