Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, diğer adıyla saç nakli; sağlıklı ve güçlü saç köklerinin verici bölgeden -genellikle başın arkasından- alınarak incelmiş ya da tamamen açılmış bölgeye taşınması işlemidir.

Çağdaş cerrahi teknolojileri sayesinde saç ekimi ile son derece doğal görünümler elde edilebilmektedir. Bu sayede saç kaybına bağlı kişide oluşabilecek psikolojik travmalar ve sosyal yaşamdan uzaklaşma saç nakli ile düzeltilerek bireyin kendini daha güçlü hissetmesi sağlanabilmektedir.

Kimler Saç Ektirebilir?
Saç ekimi cerrahisine uygun adaylar, başının yan ve arka bölgelerinde yeterli miktarda saç olan kişilerdir. Bu kişilerde FUT ve FUE yöntemlerinin her ikiside kullanılabilir. Saç ekimi operasyonun uygun bir diğer aday grubu ise göğüs, bacak vb. bölgelerde yeterli miktarda sağlıklı kıl olanlardır. Bu kişilerde kullanılan saç ekimi yöntemi FUE dir. Modern tekniklerin saç ekimi cerrahisinin geliştirmesi ile birçok erkek geçmişte saç nakli cerrahisine uygun aday değilken bugün uygun aday haline gelmiştir. Büyük graftların kullanımı ile oluşturulan doğal olmayan görüntüler yerlerini, küçük boyuttaki graftların kullanımı ile doğal görünümlere bırakmış ve gelişen yeni aletler ile birlikte her kişiye uygun doğal saç görünümünü gerçekleştirme olanağını sağlanmıştır.

Benzer Yazılar

One comment

  • Mevlut

    Merhaba,

    Yaklaşık 1 yıl önce saç ekimi yaptırdım. Saçlarım ilk başlarda çok fazla çıkmadı ve ümitsizliğe kapılmıştım. Sonradan yavaş yavaş gelmeye başladığında, tarif edilemez mutluluk yaşadım. Bu sebeple, kel kalmaktan muzdarip arkadaşlar var ise onlara da saç ekimini tavsiye ediyorum. Saç ekimi Ankara için zor bir tercih yeridir. Fakat internette araştırma yaparak doğru bir firma bulabilirler. Akıllarına yatmayan yerlerde saç ekimi yaptırmamalılar.

    Hepinize iyi günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.