Peptit Nedir?

Peptit içeren maddeler Babil, Mısır, Roma döneminden bu yana cilt ve saç bakımında kullanılmıştır. Peptit içeren kremler, birçok yararlı aminoasidin bir araya gelmesiyle oluşuyor. Sinirdeki uyarının kaslara iletilmesini durduruyor.  Dolayısıyla kas kasılamadığından dolayı ciltte kırışma, sarkma gerçekleşmiyor. Peptit içerikli kremler T bölgesindeki, alın bölgesindeki, iki kaş arasındaki, kaz ayaklarında ve göz çevresinde de kullanılması tavsiye ediliyor.

Vücuttaki kaslar cilt tabakasının hemen altında yer almıyor. Yüz kasları da daha alt tabakalarda bulunduğundan ötürü krem, losyon, serum ve yağ gibi cilt üzerinden haricen kullanılan ürünlerin etkisi kasa ulaşmadığın daha azdır. Kırışıklık, sarma gibi durumların önlenebilmesi kaslara ulaşmayı gerektiriyor. Kaslara ulaşan teknik botoks uygulamasıdır. Botoks kaslara enjekte ile gerginlik kazandırır. Ancak bu uygulamanın da sağlıklı olup olmadığı tartışılır bir konu. Kadınlarda özellikler menopoz dönemi sonrasında yaşlanma artıyor.

Kadınlarda östrojen hormonu cildin nem düzeyinin artmasını, vücudun su tutmasını sağlıyor, saçların daha sağlıklı, gür ve güçlü olmasını sağlıyor. Dikkat edilirse gençlikte saçlar daha gür, sağlıklı, cilt daha sıkı, gergindir. Regl dönemi sonlanmış, yumurta üretimi bitip menepoz dönemine girildiğinde kanda östrojen miktarı azalıyor. Dolayısıyla bununla birlikte ciltde kuruma, saçlarda dökülme gerçekleşiyor, cildin gerginliği ve kolojen salgısı miktarı azalıyor.  Kısacası kadınlarda östrojen seviyesinin azalması hücrelerin yaşlanmasına neden oluyor. Eğer kadın doğum uzmanları haricen hormon takviyesi şeklinde bir tedavi öneriyorsa ve hastanın kullanmasında herhangi bir sakınca yoksa çok büyük fayda görülebilir. Ancak bu ve bunun gibi hormon içeren hap, krem, losyon, serum.. vb. ürünlerin kimyasal ve sentetik olanları asla önerilmiyor. Bilindiği gibi her kimyasal ve sentetik ürünün az da olsa mutlaka bir yan etkisi mevcut. Uzun süreli kullanımlarda kanserle dahi sonuçlanabilir. Genellikle bitkisel kökenli kremler ve benzeri ürünler uygun alternatif olabilir. Bu ürünlerin zorunlu kalındığında uygun kişilerde, mümkün olduğunca kısa sürede kullanılmasına özellikle dikkat edilmesi gerekiyor.

Yaşlanan bir ciltte; incelme oluşuyor, östrojenin azalması dolayısıyla kolojen miktarının azalması cilt gerginliğini kaybediyor, gözenekler büyüyor, kırışıklıklar gözleniyor, pigment hücrelerinin düzensiz çalışması nedeniyle ciltteki renk değişikleri ve lekelenmeler artıyor, ciltteki nemlilik oranı azaldığından ötürü  kuruluk oluşuyor.

OHT peptide-3  hamileler, emzirenler ve 18 yaşın altındakiler hariç herkes tarafından kullanılabilir . OHT Peptide-3 kuru ve temiz cilt yüzeyine günde iki defa uygulanır, iki uygulama sonrası zararlı olabilir.  OHT Peptide-3  miktarca az dahi olsa uzun süreli bir etki sağlar. Ince bir tabaka şeklinde sürülmesi, bu sürülen alana tamamen emilene kadar dairesel hareketlerle masaj yaparak, yedirmek suretiyle  uygulayın . çok kısa bir sürede etkisini gösterir, cilde genç, düzgün ve ipeksi bir görünüm kazandırır, hedeflenen alanda uygulanmaya başladığı zaman hafif bir sıcaklık hissedilebilir, bu normal bir durumdur. OHT peptide-3 eskiden oluşmuş kırışıklıklarda da etkilidir.

Kırışıklıkları, leke ve yara izlerini tedavi eden formül  yüzhatlarnda ince çizgileri ve kırışıklıkları yok eder,  onarır, lekeleri düzeltir. Daha genç, daha sağlıklı ve daha  parlak bir cilde kavuşmayı sağlar . Akne, su çiçeği ve güneş lekeleri, yara ve yanık izlerinde düzelme sağlamıştır . Formülasyonu dolayısıyla ideal bir nemlendiricidir, kolojen üretiminde c vitamininden daha etkili bir yöntemdir . İritasyon, ağrılı enjeksiyon uygulaması, ve ameliyat sıkıntısı yok . Yalnız her üründe olduğu gibi bu üründe de destekleyici takviye besinler öneriliyor. Aşırı yağlı yiyecekler ve aşırı kilolar cildin daha hızlı yaşlanmasına sebep olabilektedir. Cildi güçlendirmek için antioksidanlar (A,C,E vitaminleri, Selenyum), D vitamini, yeşil çay, üzüm, zencefil ve kuşburnunun tüketilmesi önerilmektedir.

Yaşlanmaya karşı yeni  çare olarak ifade ediliyor.

Benzer Yazılar

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.