Ozon Serumu Nedir? Ozon Yağı Nedir?

Ozon serumu ve ozon yağı, iyi bilinen, tıbbi olarak kanıtlanmış olan, bakteri öldürücü, mantar öldürücü ve virüs çoğalmasını önleyici özellikleri ile enfekte olmuş yaraların dezenfeksiyonunda, bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisinde etkilidir. Gökyüzü neden mavidir? Çünkü, atmosferin üst katmanlarında yer alan ve oksijen atomundan oluşan ozon, gökyüzünü mavi renkte görmemizi sağlar.

Dünyayı güneşten gelen morötesi radyasyona karşı koruyan ozon, havanın temizlenmesinde önemli bir etkendir. Derin cerrahi yaraların tedavisinde de etkili olan ozon, sağlık sekterönde sayısız tedavide kullanılmaktadır. Peki cildinizin de ozonla temizlenebileceğini ve cildin toksinlerden arınmasının en etkili yolunun ozon uygulaması olduğunu biliyor muydunuz? Dünyanın havasını temizleyen mucize ozon terapisi şimdi cildinize dokunacak ve onun tazelenip, yenilenmesini sağlayacak.

Ozon yağı ve ozon serumu aynı etkiyi yapan ürünlerdir. Ancak serum yapısı itibariyle daha yoğundur. Dolayısıyla serumun, yağ veya kremli ürünlere oranla etkisi 10 kata kadar daha yüksektir. Kremle yada yağ ile alınan sonucun daha kısa ve etkili olmasını istiyorsak ozon serumu ürününü tercih etmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.