Kas Gevşetici Kullananlar Dikkat!

Manisa’nın Hacırahmanlı beldesinde bir fabrikada bekçilik yapan evli ve bir çocuk babası Gürkan Akdağ (39), göğüs yanması ve kol ağrısı şikayetiyle Saruhanlı Devlet Hastanesine başvurdu.

Muayene edilen ve kas gevşetici iğne yapıldığı iddia edilen Akdağ, hastaneden ayrıldıktan kısa süre sonra eşi Habibe Akdağ ile hastanenin karşısında bulunan kantinde çay içtiği sırada rahatsızlandı. Yeniden hastaneye kaldırılan Akdağ’ın acil servisteki yapılan müdahalede yaşamını yitirdiği belirlendi.

Ölen Akdağ’ın cenazesi ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla İzmirAdli Tıp KurumuMorguna kaldırılırken, eşi Habibe Akdağ, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinin ölümünde doktor ihmali olduğunu iddia etti. Akdağ, hastanede eşine kas gevşetici iğne yapıldığını, iğne yapılmasının ardından da hastaneden ayrıldıklarını, 10 dakika sonra kantinde çay içerken eşinin yığılıp kaldığını ileri sürdü. Akdağ, ”Eşime gerekli müdahale yapılmadı. İhmal sonucu öldü. Kas gevşetici iğneyi yapan doktor hakkında dava açacağım” dedi.

Ölen Akdağ’ın diğer yakınları da cenazeyi alırken, ihmal iddiasını dile getirdiler.

Öte yandan, Saruhanlı Devlet Hastanesi Başhekimi Fatma Neslim Yağılı da, yaptığı açıklamada, Gürkan Akdağ’ın ölümüyle ilgili araştırma ve inceleme başlatıldığını belirterek, ”Şüphe varsa nöbetçi doktor hakkında gerekli işlem yapılır” diye konuştu.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.