Kan Grubu Sıfır Olanlar Neden Daha Dikkatli Olmalı?

Kan, hayatın ta kendisidir. Tüm uygarlıklar kan bağlarıyla kurulmuştur. İnsanlık tarihinde, çok önemli bir dinsel ve kültürel simge sayılır.Kan grupları 0, A, B, ve AB olarak dörde ayrılıyor. Bu dört ana grup, kişilerin kan özelliklerine örnek oluşturuyor. Kan grupları belirtilirken Rh pozitif ya da Rh negatif deyimleri kullanılıyor. Bu deyimler sizi şaşırtmasın. Rh faktörü, her kan grubunda bulunur. Kan grubunuz 0 da olsa Rh faktörü bulunabilir. Eğer bu faktör mevcut değil ise Rh negatif deyimi kullanılır. Kanınız dört gruptan birine dahildir ama Rh negatif ya da pozitif ibaresini taşıyabilir.

Kan grubu 0 olan kadınların yumurta sayısının daha az ve yumurta kalitesinin daha düşük olduğu söyleniyor. Yale Üniversitesi’ nden ve New York’ta bulunan Albert Einstein Tıp Fakültesi’nden ekiplerin ortaklaşa yürüttüğü araştırmada yaş ortalaması 35 olan yaklaşık 560 kadın incelendi.

Tedavi gören kadınların kan gruplarını inceleyen araştırmacılar, 0 grubundaki kadınların hamile kalmakta daha fazla zorlanabileceğini söylüyor.

Avcı ve toplayıcı bir karaktere sahip olan sıfır grubu için taş devri diyeti uygundur. Bu kan grubuna sahip olanlar bol bol av hayvanı, meyve ve sebze tüketmeli.Ter atıcı egzersizler yapmalı. Yasaklar: Buğday, mısır, mercimek, patates, süt ve süt ürünleri… Mutlaka yemesi gerekenler: Yağsız kırmızı et, özellikle koyu yeşil renkli sebzeler, balık, hindi, tavuk ve meyveler. Öğün sayısı: Günde üç öğün yemeli ve öğün atlamamalı. 0 grubunda ara öğün şart değildir. Fazla karbonhidrat tüketilmediği için kan şekeri dengeli seyreder. İçecek: Gazlı içecekler, siyah çay ve kahve içilmemeli.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.