Kalıcı Makyajla ile Kaş Ekimi Arasındaki Farklar

Kaş operasyonu için kararsız kalan bireyler için yapılan araştırmalar sonucu iki işlemin avantajları ve dezavantajlarını sizlerle paylaşıyoruz. Kalıcı makyaj mı yaptırmalıyım? Yoksa kaş ekimi mi gibi düşüncelerle çok fazla takılmadan aşağıdaki bilgiler karar vermenizde en etkili yol olacağını düşünüyor ve sizi detaylı bilgilerle baş başa bırakıyoruz.

Kaş eksikliklerinde popüler olması sebebiyle en sık rastlanan uygulama kalıcı makyajdır. Fakat kaş ekimi hakkında bilgi düzeyi arttıkça kaş konturu yaptıranlar giderek azalmakta hatta daha önce yaptırdığı konturun üzerine kaş ektirmektedir.

Kalıcı makyaj (kontur)

Suni görünür
Zamanla renk değiştirir
Solar ve kaybolur
Şekil değiştirilemez
Tekrarlamak gerekir
Var olan kaşlara zarar verebilir
Yok edilmesi çok zordur
Rengi koyulaştırılabilir
İşlem ağrılıdır

Kaş Ekimi

Doğal kaş gibidir
Doğal rengindedir
Hep ilk günkü gibidir
Kaş gibi alınarak şekillendirilebilir
Bir kez yapılması yeterlidir
Var olan kaşlar zarar görmez
Normal kaş gibi alınabilir
Sıklaştırma yapılabilir
İşlem sırasında ağrı veya acı hissedilmez

Kaş ekimine karar verdiyseniz yada daha detaylı bilgi edinmek, uzmanlarımızdan fikir almak isterseniz hemen telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Kalıcı makyaj ilk uygulamada daha ucuz görünse de tekrar tekrar yapılması onu daha pahalı hale getirmektedir. Kaş ekimi bir kez yapılır ve ömür boyu kalıcıdır, diğer taraftan kalıcı makyajın şeklini değiştirmeniz mümkün değilken ekilen kaşlara istediğiniz şekli verebilirsiniz. Kalıcı makyajda şekil değiştirmek mümkün değildir ama ekilenler alınarak kaşa yeni şekil verilebilir. Ayrıca kaş ekimi işlemi daha acısız ve sonuç olarak daha doğal ve kalıcıdır. Hastanenin steril ortamında ve steril aletler kullanılarak yapıldığı için sağlığınız açısından da daha risksizdir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.