Hızlı Yağ Yakma Yöntemleri

Spora gidemiyorum, uzun süre aç kalmaya dayanamıyorum, diyet yapsam da çok yavaş kilo veriyorum diyenlerdenseniz, uzman tavsiyelerine kulak vermenizde fayda var.

Özellikle beslenmesine dikkat edemeyenler, atıştırmalık gıdalarla açlığını giderenler gün geçtikçe vücutlarındaki yağ oranını çoğaltarak kilo alımına neden oluyorlar.

Uzmanlar, normal insan metabolizmasının günlük olarak yaktığı kalori miktarının 1800-2200 arasında olduğunu belirtirken, bu rakamı dengeli ve düzenli olarak çoğaltmak elinizde. Örneğin; yiyeceklerde sıklıkla kullandığınız limon suyu vücutta yağ birikimini engelleyerek kilo verilmesine yardımcı oluyor. Buna ek olarak özellikle bol su tüketimi ve size zor da gelse yapılabileceğiniz akşam yürüyüşleriyle yağ yakıcı etkiyi maksimum seviyeye çıkarmanız mümkün.

İşte limonun şifresi;

• Kalsiyum, C ve B vitamini desteği sağlayarak metabolizmanın hızlı ve efektif çalışmasını yardımcı olur. Böylece kalori ve yağ yakımını çoğaltır.
• Vücutta birikimini engelleyerek kilo kontrolüne yardımcı olur,
• Yavaş çalışan sindirim sisteminin daha hızlı ve verimli çalışmasını sağlayarak metabolizmayı hızlandırır.
• Özellikle gece saatlerinde yavaşlayan sindirim sisteminin sabah çalışması için uyarılmasını sağlayarak
• Aynı zamanda limon suyu ekstresi mükemmel bir detoks aracıdır.
• İçerdiği yüksek miktardaki lif ve pektin sayesinde gıdalarla alınan şekerlerin vücuda alımını- emilimini- yavaşlatarak alınan kalori miktarını azaltır. Bu şekilde kilo kaybını hızlandırır.

Fazla kiloların çok büyük bir kısmı vücutta depolanmış fazla yağlardır. Doğru bir kilo verme programının hedefi birikmiş yağları yakmak olmalıdır. Vücut kilo seviyesini değiştirirken su atacağı için başlangıçta verilen kilolar, yeme düzeninde yapılmış ani değişiklikler nedeniyle gerçekleşen su kaybından ve vücuttaki sindirilen besin miktarının azalmasından kaynaklanabilir. Bu tür kilo kayıpları gerçek kayıplar olarak görülmemeli, ne kadar yağ atıldığı temel ölçü olmalıdır.

Yağ atmak için yapılacak egzersiz kardiyovasküler egzersizdir. Bu tür egzersiz yavaş ve tempolu olarak yapılan ve kalp atış hızının hedef atış hızı seviyesinde olduğu 25 – 35 dakika boyunca yapılan egzersizlerdir. Yavaş ve sürekli olarak yapılan tempolu koşu, kürek, bisiklet, step, salon aerobiği, jogging, yürüyüş ya da yüzme bu tür egzersizlerdir.

Kardiyovasküler egzersiz sırasında vücut oksijen düzeyi yüksek solunum yapar. Yağ yakıcı enzimler harekete geçer. Egzersizin ilk 12 dakikasında ağırlıklı olarak karbonhidrat harcanır. Daha sonraki dakikalarda enerji kaynağı olarak yağ kullanılır. Bu nedenle kardiyovasküler egzersiz minimum 12-15 dakika olmak üzere 25-35 dakika yapılmalıdır.

Minimum haftada 3 – 4 kere, maksimum haftada 5 – 6 kere yapılması gerekir. Daha az sıklıkta yapmak kilo verme hızının düşmesine neden olabilir. Daha çok sayıda yapmak ise kas gelişimini engelleyip vücudu çok fazla yorabilir.

Benzer Yazılar

4 comments

  • Ahmet

    S.a Bn ahmet yha yardim etseniz nasil yapacagim bn isi çok tembelim :*(

    • a.s Ahmet Bey zayıflama konusunda kişinin idaresi en başta gelmektedir. Yağ yakmak, formda kalmak, kas yapmak veya zayıflamak istiyorsanız öncelikle kendinize söz vermeli ve asla sözünüzden vazgeçmemelisiniz. Unutmayın herşey sizin elinizde.

  • mehmet

    öncelikle slm lar bu yazı yazan arkadas bana yardımcı olabılırmı olursa cok çok çok sevinicem bu lımon suyu nasıl yapıcıza yanı lımonu sıkıp sademı ıcıcez ne kadar ıcıce kac ml lt içiçez ünkü sade lim suyu içmek zor ve kan düşürücenide söylüyolar ben kılolu deyıl vuct geliştirmek istiyorum özelikle karın kaslarını ve yasım 17 kılom 55 boyum 1.69 vucut yağı %18 Bu dediginiz tavsiye bir ayda ne kadar bu %18 yağını düşüre bilirim ben tabi isteyim bir % 7 8 olması ağırlık kaldır makta fayda var dıyolar ama ben boyum kısalıgından şikayetci oldugum için kaldırmıyorum uzarım dıye beklıyorum bu lımon şifresini nasıl kulanıcaz acaba hergün mü kahvaltıdamı kahvaltıdan soramı soruma biraz uzun oldu ama cvp versenız çok çok mutlu edersınız şimdiden teşekürler .

  • limonu yiyecek miyiz suyunu mu içeçez ne yapacağız limonla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.