Hangi Burç? Hangi Parfüm?

Kullanacağımız parfümü tercih ederken nedense her zaman fiyatına, kokusuna ve markasına bakarız. Tabi ki bazılarımız parfümlerin içinde bulunan esansların çeşitlerine göre de hareket ederler. Hal böyle olunca güzel koktuğunu düşündüğümüz kaliteli parfümleri bizim koku zevkimizi ve cüzdanımızın kalınlığını gösterir. Peki ya ruh halimize ve karakterimize uygun parfümler? Bu makalede parfüm dünyasına farklı bir açıdan bakacağız. Bu sayede sizin parfümünüz karakterinizi yansıtırken, siz de sürdüğünüz kokudan pozitif etkileneceksiniz. Şimdi sırasıyla burçlara göre parfüm çeşitlerini görelim.

Koç Kadını

Koç kadını oldukça enerjik ve hızlı yaşayan bir kadındır. Yer yer sabırsız ve hazırcevap oluşu onu kalabalık ortamlarda çekici gösterir. O yüzden koç kadınının kullanacağı parfümde bu durumlara uygun olmalıdır. Koç kadınını yansıtan kokular zencefil, vanilya, orkide, egzotik misket limonu ve amber gibi narenciye ile taze otların karışımından oluşmalıdır.

Boğa Kadını

Güçlü iradeli, mükemmeliyetçi ve sabırlı bir kadındır. Ayrıca, jest ve iltifatları kolay kolay aldırmayan yapısı onu bazen ulaşılmaz kılar. Lavanta, bergamot, yasemin, gül, paçoli, frezya ve lotus gibi koku esansları Boğa Kadını için yaratılmıştır.

İkizler Kadını

Zihni sürekli meşgul olan bu kadınlar her zaman genç kalmayı başaran burçlardandır. Sivri dilli ve kendini çok iyi ifade eden bir burçtur. O yüzden sandal ağacı, siyah Frenk üzümü, gelincik ve menekşe esansları ikizler burcunun ruh halini birebir anlatan parfüm kokularındandır.

Yengeç Kadını

Hayalperest ve romantiktir yengeç kadını. Sardun, yasemin, kakule, misk ve zambak esansları onun romantizmini dışarı vuracaktır.

Aslan Kadını

Dobra, cesur ve anaç yönleriyle ağır basar. Fulya, iris, Hindistan cevizi esanslı parfümler adeta aslan kadınlarını anlatan kokulardır.

Başak Kadını

Toprak grubundan olan başak kadını sakin, nazik ve çok sabırlı bir burçtur. Şaşmaz ve yıkılmaz bir iradesi vardır. Taze limon, sedir, gardenya ve biber esansları başak kadınının karakterini bulunduğu ortama yayacak kokulardandır.

Terazi Kadını

Sosyal ve konuşkan yapısı ile bulunduğu ortamı avucunun içine almasını bilir. Karakterinin sanatsal yönü ağırlık olan bir burçtur. Sümbül, melisa, karanfil gibi esanslar onun karakterinin bir dışa vurumu gibidir.

Akrep Kadını

Son derece gizemli, derin, gururlu, tutkulu ve kıskançtır. Akrep kadınları en vamp burçtur. Vanilya, meşe yosunu, sümbülteber ve portakal çiçeği kokuları onlar için hem kendi potansiyellerini açığa çıkarma açısından hem de sohbet ettiği herkeste bir iz bırakma açısından biçilmiş kaftandır.

Yay Kadını

Bağımsız, sofistike ve fantastik kadınları. Her yay kadının anlatacak bir yığın ilginç anısı olduğuna emin olabilirsiniz. Zambak, manolya, petitgrain ve amber yay kadını kokularındandır.

Oğlak Kadını

Prensip sahibi, saat gibi dakik kadınlardır. Yalnız bu durum sizi şaşırtmasın, bir o kadar da eğlencelilerdir. Kamela, yeşilçay ve orkide oğlak kadının tercih etmesi gereken parfüm esanslarındandır.

Kova Kadını

Ne yapacağını anlamak için iyi bir gözlemci olmanız gerekir. Bu yüzden çok gizemli gelebilirler. Defne yaprağı, iris, vanilya ve zambak kova kadını kokularındandır.

Balık Kadını

Sakinliği çekiciliğinde midir? Yoksa çekici olduğu için mi sakindir hala kesin bilinememekte. Doğal olarak dişi bir enerjiye sahiptirler. Ihlamur, ananas, nergis ve gelincik balık burçlarının mevcut gizemlerini daha da çekici hale getiren esanslardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.