Güneşle Beraber Cilt Çilleri Geliyor

Yaz aylarında yüzümüzde oluşan güneş lekeleri ve güneş çilleri, özellikle sarışın açık renkli ve hassas ciltli kişilerde estetik olmayan bir görüntüye neden olabilmektedir. Bu güneş çillerinin yok edilmesi için marketlerde ve eczanelerde satılan cilt lekeleri ilaçları pahalıdır.

Şayet yüzünüzün herhangi bir bölgesinde kahverengimsi cilt lekeleri bulunuyorsa ve bu cilt lekeleri cildinizin diğer lekelerine nazaran daha koyu kıvamda ise bu durumda patates suyunu, yulaf ezmesiyle karıştırıp maske haline getirerek cilt lekesi bulunan bölgede uygulayarak düzenli kullanımla kahverengi cilt lekelerini yok edebilirsiniz. Patates suyu gerçekten istenmeyen cilt lekelerinin yok edilmesinde iyi bir bitkisel çözüm ve ev yapımı tedavi metodu olarak göze çarpmaktadır.

Bir demet maydanozun kök kısmındaki kalın saplarını biraz suyun içinde kaynatın. İçine bir adet limonun suyunu sıkıp hergün sabah ve akşam yüzünüzü bu suya batırdığınız pamuk ile silin. Ayrıca Sonbaharda iseniz maydanozun köklerini, ilkbaharda iseniz maydanozun yapraklarını robottan iyice geçirerek cildinize göz altlarına gelmeyecek şekilde maske şeklinde sürüp 20 dakika bekletip durulayın ve nemlendirici krem ile cildinizi nemlendirin.

Güneşte fazla kalma neticesinde güneş ışınlarına maruz kalan hassas ciltli kişilerde görülen cilt ve güneş lekeleri ise yine etkili bir ev tedavisi ve bitkisel çözüm ile geçirilebilmektedir. Genelde dağcılık kayak, sörf gibi outdoor tabir edilen doğa sporları ile uğraşan kişilerde görülen koyu renkli güneş lekeleri, tenimizde hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkarmakta ve geçmesi çok uzun bir zaman alabilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.