Güneş Sivilcelere İyi Geliyor

Güneş ışınları oldukça zararlıdır. Hem cildimize hem de bünyemize zarar veren bu zararlı ışınlardan korunmak önem arz eden etkenlerdendir. Ölü deri kalıntılarını oluşturan güneş ışınları zaman içerisinde vücudumuzun gözeneklerinde tıkanmalar oluşturmakta ve bu tıkanmalar sonucunda da deri altında biriken yağlar dışarıya atılamayacaktır.

Dışarı atılamayan yağ kalıntıları da akneler oluşturarak sivilce oluşumunda büyük rol oynayacaktır. Fakat bu konuda güneş ışınlarından faydalanmakta mümkündür. Aşırıya kaçmadan 5 dakika süresince güneş altında kaldığımızda cildimizde ki hazırda bulunan sivilceler ve sivilce kalıntıları kuruyacak ve daha düzgün bir cilde sahip olacağız.

Güneşin altında uzun duranlar için tavsiyelerde bulunacak olursak; kesinlik koruyucu krem kullanmadan dışarıya çıkmamalısınız. Koruyucu krem çok faktörlü koruma sağlayacağından dolayı cildimize gelebilecek her türlü zararlı ışını kesmekte ve ilerleyen zamanlarda sivilce, akne, cilt yarılmaları, ölü deriler ve cilt kanserlerinin oluşmasını engelleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.