Gözaltı Torbalarından Kurtulma Yolları

Göz yüzümüzün en önemli parçası, yaşlanmaya bağlı değişikliklerden etkilenmesi de yüzümüzü yorgun ve yaşlı göstermekte.

Göz kapaklarındaki ince destek dokusu nedeni ile göz kapakları yüzümüzün diğer bölgelerine nazaran daha az beslenebilmekte ve daha hızlı yaşlanmakta. Genetik olarak yatkınlık da eklendiğinde 30 ‘lu yaşlara kadar inebilen göz kapağı sarkmaları estetik olarak hastayı rahatsız etmekte. İleri yaşlarda da bu sorunlar hastanın görmesine engel olabilecek kadar ilerlemekte.

Gözaltında ise gözün içini çevreleyen epitel ve kirpiklerimize kadar ulaşan derimiz arasında yine destek dokusundan fakir bir ölü boşluk bulunmakta. Sanılanın aksine bu bölgedeki sorunlar yağlanma problemleri değil bu ölü boşluğun dolma ve genişlemesine bağlı problemler olmakta. Torba diye adlandırılan şişlikler bu bölgenin genetik ve dış faktörler (kronik uykusuzluk, uzun süre ekrana bakma vb.) etkenlerle oluşan birikimlerdir.
Bölgeye yapılan enjeksiyonlar ile bölgenin yeniden yapılandırılarak göz kapağı sarkmaları önemli oranda toparlanabilmekte ve göz altı torba görüntüsü azaltılabilmektedir. Ayrıca peelingler ile bölge derisi daha canlı ve parlak hale getirilebilir.

Tedavi 10 hafta , haftada 1 kez yapılmakta ve kanama pıhtılaşma bozukluğu olanlar, hamile ve süt verenler dışında herkese uygulanabilmektedir. Tıpkı ameliyatlarda olduğu gibi sonuçlar ömür boyu kalıcı değildir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.