Gençliğin Bir Yolu da Lazerle Tedavi

Lazerle cilt gençleştirme  ve kırışıklık tedavilerinde cildi soymadan etkili olan lazerler çok çeşitlidir. Bu tür lazerlerin ciltteki kollajeni arttırarak etkili olduğu düşünülmektedir. Tedavi sonrasında kırışıklarda azalma, ciltte canlanma ve toparlama ortaya çıkmaktadır.

Lazerle cilt gençleştirme  ve kırışıklık tedavilerinde sonuç alabilmek için bir yada birçok seans gerekebilir. Cilt yenileme sonuçları tedaviden sonra 6 ay -1 yılda görülebilir.

Lazerle cilt gençleştirmede iki farklı yöntem var. En üstten çok ince bir tabaka kaldırılarak cildin düzleştirilmesi ve aynı zamanda özel bir teknikle deride delikler açılarak kolajen dokunun gerginleştirilmesi sağlanıyor. Yöntemlerden diğerindeyse cilt üzerinde herhangi bir hasar oluşturmadan ısı artırımıyla görünümde düzelme amaçlanıyor. Lazer teknolojisi; yüz, boyun, dekolte ve ellerde yaşlanmaya bağlı deformas-yonların yok edilmesi amacıyla uygulanıyor. Tedavideki amaç, cilt altındaki kolajen yapımını artırmak.

Uygulama işlemiİlk yöntemde girişim süresi yaklaşık bir saati buluyor. Ağrı giderici kremler, damar içi sakinleştirici ya da genel anestezi altında uygulanabiliyor. Klinikte kalmayı gerektirmeyen tedavi sonrası hastalar 5-10 gün içinde normal hayatlarına dönebiliyor. Yüzdeki pembeliğin geçmesiyse 1-3 ay arasında değişiyor. Duruma göre, 1.5-2 ay sonra ikinci bir seans düzenlenebilir.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.