Elektronik Sigara Ankara

elektronik sigaraElektronik sigara, sigaranın yerini alabilecek alternatiflerden birisi olarak son dönemde popülaritesini arttırmaya başladı. Elektronik sigara ankara bölgesinde www.elektroniksigaram.net sitesi üzerinden 100-200TL civarı fiyatlara satılmaya devam ediyor. Elektronik sigara ankara dışından almak isteyenler için de ücretsiz kargo seçeneği ile kapınıza kadar yollanıyor. Elektronik sigara, normal sigara ile kıyaslanmayacak derecede daha az zararlıdır. Bu yüzden tamamen bırakamıyorum diyorsanız en azından elektronik sigara ile bir geçiş süreci yaşayarak bırakmayı deneyebilirsiniz.

Buna karşın sigara her gün onlarca can almaya devam ediyor. Uzmanların bütün uyarılarına rağmen tütün kullanımını bırakmayan yılda 100 binden fazla kullanıcı, sigara sebebiyle hayata veda ediyor. Uzmanlar, Türkiye’nin sigara içilen ülkeler sıralamasında ilk 10’da yer aldığını belirtiyor. Yılda tütün ve tütün mamulleri kullanan 100 bin kişinin buna bağlı hastalıklardan öldüğünü aktaran doktorlar, Türkiye’de 17 milyon tiryakinin bulunduğunu kaydediyor.

SİGARAYA BAĞLI HASTALIKLARDAN ÖLEN ÜNLÜLER

Sigara dünyanın her yerinde insanların hayatlarını söndürüyor. Sigara içenlerin bazıları hayatını kaybederken, bazıları da amansız hastalıklarla mücadele ediyor. Sigara içen diğer tiryakiler de, sigara içimine bağlı hastalıkların tehlikesi ile karşı karşıya yaşıyor. Louis Armstrong da bunlardan sadece birisi. 1971 yılında ölen Amerikalı ünlü caz sanatçısı Armstrong’un sigaranın sebep olduğu bir hastalığa yenildiği biliniyor. Bütün dünyanın okuduğunu Muhteşem Gatsby isimli kitabın yazarı Scott Fitzgerald da iyi bir sigara tiryakisiydi ve öldüğünde yalnızca 44 yaşındaydı. 1940 yılında ölen İrlandalı yazar, sigara içtiğinden dolayı kalp krizi geçirerek hayata veda etmişti. Cannes ve Emmy ödülü sahibi sanatçı Paul Leonard Newman, sigaradan kaynaklı akciğer kanserinden ötürü hayata veda etti. 30 sene aralık vermeksizin sigara kullanan Newman, sigarayı bıraktıktan sonra öldü. Newman, ölmeden önce 18 ay kanser tedavisi görmüştü.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.