Doğal İksir Avokado

Cilt Bakımında avokado mucizesi: geçtiğimiz yıllarda daha çok ünlenen avokado cilt bakımında ne kadar işe yaradığını kanıtlamıştır. Bunun nedeni, son zamanlarda yapılan çalışmalar sayesinde,  avokadonun içeriğindeki doğal olarak bulunan E vitaminin cilde yararlarıdır. Bu faydalı etkiler arasında, cildi yaşlanmaya karşı korunma, güneş ışınlarından muhafa etme, kirli havadan doğal olarak koruma da bulunmaktadır. A, C ve E vitamini bakımından zengindir. Avokado, vücudun karbonhidrat, protein ve yağ metabolizmasında düzenleyici olarak görev yapar.

Avokado, vücuttaki toksik maddelerin atılmasını sağlar, yaşlılığa ve hastalığa neden olabilecek zararlı maddeleri yok eder. Bu sayede yaşlanma sürecini yavaşlatır ve hastalıkları önlemede önemli rol oynar. Avokadonun yapısında bulunan vitamin, protein ve mineraller büyüme ve gelişme dönemindeki  çocukların yanısıra hamile bayanlarda da büyük öneme sahiptir. Dengeli ve sağlıklı beslenmede gerekli olan meyvelerden biridir. Avokado ıspanak gibi demir bulunduran içeriğiyle kansızlığı önleyicidir.

Avokadonun aynı zamanda vücudun içinde de kullanılabileceği ifade ediliyor. Kabızlığa karşı, bağışıklık sistemini güçlendirici özellikleri bulunmakta. İçerdiği doymamış yağ asitleri kandaki kolesterol seviyesinin yükselmesini önler. Bunun üzerine kalp ve damar hastalıklarının tedavisi ve önlenmesinde en iyi ve doğal ilaçtır. Avokado içeriği çok güçlü nemlendirici özelliğe sahiptir. Cilt içerisindeki su akışını artırır, dokuların açık nemli olmasını sağlar, cildin nemini koruyarak daha sağlıklı bir görünüme kavuşturur. Hücrelerin yenilenmesini sağlayıcı özelliktedir.

Avokado Nasıl Tüketilir?

-Maske olarak; avokadodan hazırlanan maskeler cildi güzelleştirir, canlılık verir ve kuru ciltler için nemlendiricidir.

-Soyulmuş ve ezilmiş avokado sarımsaklı yoğurt ile karıştırılır

-Sote yapılabilir, tavuk parçalarıyla beraber tüketilebilir, salata yapılabilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.