Cilt Kanserine Sebep Olan Unsurlar

Cilt kanseri, Türkiye’de ve Dünya’da birçok kişinin karşı karşıya geldiği sorunlardan biridir. Ölümlere neden olan bu hastalık aslında çok basit sebeplerden meydana gelmekte ve özellikle bayanların hayatlarını zindana çevirmektedir.

Cilt kanserine neden olan en büyük etken bronzlaşma isteğidir. Özellikle bayanların daha esmer bir cilde kavuşmak için sık sık solaryum ve plajlarda güneşlenme gibi farklı yöntemler kullanması aslında cildimizin daha çabuk yaşlanmasına ve zaman içerisinde meydana gelebilecek cilt kanserlerine neden olmaktadır.

Cilt kanserinden korunma yollarına bakacak olursak her şey güneşten olabildiğinde uzak durmaktan ve koruyucu kremler kullanmaktan geçmektedir.

Cilt kanseri cildimizin erken yaşlarda yaşlanması anlamına gelmektedir. Cilt kırışıklıkları ve lekeleri cilt kanserinin erken uyarıcıları anlamına gelmektedir. Sizin cildinizde de güneş lekeleri ve buna benzer durumlar meydana geliyorsa derhal bir uzman hekime başvurmalısınız.

Cildiniz hala ilk gün ki gibi sağlıklı ise hemen bir koruyucu krem edinmeli ve güneşin zararlı ışınlarından uzak durmalısınız. Fakat güneş koruyucu kremler tam anlamıyla fayda sağlamamaktadır. Bu sebeple nasıl olsa koruyorum düşüncesiyle tüm gün güneş altında kalmayın. Güneşin en dik olduğu saatlerde mümkün olduğunda güneş almayan bölümlerde bulunun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.