Cildiniz İçin Doğal Kürler

cilt54443Yaşlanmanın ilk nedeni ciltte oluşan kirlilik ve tıkanıklıklardır. Olumsuz hava şartları cildinize düşündüğünüzden daha çok zarar verir. Kimi zaman cild pullanarak dökülür, kimi zaman çillenme benzeri lekeler oluşur. Güneş ışınlarıyla oluşan lekelerin önüne geçmek kolaydır. Alınacak herhangi bir önlem ciltteki çil benzeri lekelerin oluşumunu engelleyecektir.

Çil diye bildiğimiz lekeler, melazma ve hiper-pigmentasyon ellerde, yüz ve omuz görünebilir. Hormon dalgalanmaları ve düzensiz güneşe maruz kalma cilt tonunda bozukluğa neden olabilir. Kozmetik tedaviler bu tür oluşumlar için kolay bir çözüm sağlar, ancak evde yapacağınız maskeler de bu kozmetikler kadar fayda sağlayacaktır. Bunun yanısıra daha doğal kimyasal madde içermeyen kür uygulamış olursunuz.

  • Limon suyu doğal C vitamini açısından zengin bir kaynaktır. Kürde limon kullanmak cildi besler. Limon suyu siyah noktalar ve cilt tonu tedavisinde kullanılmaktadır. Siz de akne ve lekelerinizden arınmak için limon suyuna, sirke ve bal ekleyin. Cildinize pamuk yardımıyla uygulayın. Bu kürün 6 ay boyunca düzenli kullanımı kesinlikle olumlu sonuçlar verecektir.
  • Papaya yenilebilir tropikal bir meyvedir. Bunun yanısıra cilt için önemli bir maddedir. Cildimiz kuruyup pul pul olduğunda bu bitkiden faydalanabiliriz. Aynı zamanda deri hücrelerinin yenilenmesine de yardımcı olur. Sadece yüz ve omuzlara ham papaya kabuğu sürün. 15 dakika bekledikten sonra yıkayın.
  • Hint Yağı teker bitkilerinin fasulye benzeri tohumlarından elde edilir. Bu tohumlarda bulunan undesenoik asit ciltteki yaşlanma etkileri hafifletmede yardımcı olur. Cildinize 10 dakika boyunca her gün hint yağı uygulayın. Görünür fark bir ay içinde ortaya çıkacaktır.
  • Soğan suyu ve sirke karışımı cilt için fayda sağlayan maddelerdendir. Bu maddeler hem doğal hem de cildi ölü hücrelerden arındırır. Bir soğan püresi hazırlayın ve suyunu süzün. Bu suyu içine eşit miktarda sirke ekleyin. Doğrudan yaşlılık lekeleri üzerine uygulayın. Altı ay içinde, noktalar görünür seviyede azalacaktır.
  • Aloe Vera cilt yenilenmede öenmli rol oynayan maddedir. Aloe Vera küçük sıyrıklar ve yanıklar üzerinde oldukça etkilidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.