Cildin Sadık Dostu Ozon Yağı Nasıl Kullanılır?

Son yıllarda özellikle Almanya’ da 8000′ i aşkın klinikle hizmet veren, zayıflamadan, yara tedavisine, cilt yaşını küçültmekten, tırnak bozukluklarını gidermeye bir çok alanda kullanılan ozon gazı, en güvenli formülasyonu olan ozon yağı ile şimdi Türkiye’de, hepimizin evinde.

Ozon nedir ?
Aktif oksijen ( Ozon O3 ) diye bilinen ozon en etkili mikrop öldürücü ve koku gidericidir. Yıldırımlar sonucu oluşan ozon, havayı temizler.Özellikle yükseltilerde ve deniz kenarlarında, taze hava kokusu diye içimize çektiğimiz, havada bu hissi yaratan, yıldırımlar sırasında meydana gelmiş olan ozondur. Güneşin ultraviyole ışını ve yıldırım anında ortay çıkan elektrik arkları ile oluşan ozon, dünyanın etrafında koruyucu kalkan olarak mevcuttur ve canlıları güneşin radyasyon etkisine karşı korur.

Ozon, zeytinyağı içine belirli aralıklarla – bu aralıklar uzun olmalıdır- ilave edildiğinde, zeytinyağı ozonu içinde tutarak koyulaşır. Bu jel soğutulduğunda ozonu yıllarca içinde tutar.

Oluşan ozon yağı cilde uygulandığında cilt hastalıkları üstünde çok olumlu etkiler göstermiştir. Ozon yağı; Akne için, sporcu ayakları için, kesikler, yaralar için, kepek ve kafa derisi problemleri için, egzama için, pişik için, baş ağrısı için, hemoroid için, sinek ısırıkları ve arı sokmaları için, kas ağrıları için, tırnak mantarı için, ter için, güneş yanıkları için, çatlak dudaklar için olmak üzere bir çok tedavide kullanılmaktadır.

Ozon yağının tarihi

Ozon gazı dezenfektan ve arındırıcı olarak ilk 1881 de kullanıldı. 1926’ da, Berlin’ deki Kaiser Institute’ ten Dr. Otto Warburg kanserin sebebinin hücresel boyuttaki oksijen eksikliği olduğunu duyurdu. 1931’ de Nobel Tıp Ödülünü, ardından tekrar 1944’ te aynı ödülü kazandı. Tıp dalında 2 Nobel Ödülü kazanmış tek kişidir. 1950’ lerin başlarında, ABD’de ozonlanmış yağ sıvı yağın bir formu olarak pazarlanmaya başladı. Yara temizliğinde dezenfektan olarak büyük takdir topladı. Fakat o zamanlar ticari kullanıma uygun olmadığı için rabet edilmedi.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.