Cildi Yaşlanma Etkilerinden Böyle Koruyun

Cilt sorunları yanlış kullanılan kozmetikler ve içilen suyun miktarına duyarlıdır. Yenilen ve içilen besinler vücuda faydası oluyorsa zararının da olacağını unutmamalıyız. Yediğimiz her besin fayda sağlarken fazlası vücudun farklı yerlerinde dışa vurmaktadır. Dolayısıyla cildi bozabilmektedir. Ispanak gibi sebzeleri yemek, soya fasulyesi, lif açısından zengin bir diyet uygulamak kurtarıcı bir hareket olabilir.

yaşlanma

İstenmeyen kırışıklıklar, kaz ayağı gibi cilt bozukluklarından kurtarabilirsiniz. Botoks enjeksiyonları bu tür oluşumları ortadan kaldırır. Ancak doğal bir görünümden uzaklaştırabilir. İleri seviyelere gelmeden her türlü uygulanabilecek antiaging tedavileri cildi koruyacaktır. Cildinizin temiz olmasına özen gösterin. Çünkü cildin nefes alması, gözeneklerin açık olması cilt sağlığı açısından büyük öneme sahiptir. Gözenekleri kapatan her türlü kozmetiklerden uzak durulmalı, kullanıldığı andan sonra temizliği mutlaka yapılmalıdır.

Birçok yöntemle göz kenarındaki kırışıklıklar, boyun kırışığı ve diğer yaşlanma belirtileri tedavi edebilir. Alın üzerinde oluşmuş olan kırışıklıklar kırışıklık önleyici kremlerle ve egzersizlerle de engellenebilmektedir. Yüz ve boyun egzersizleri yüz kaslarını çalıştırarak gerginliğin artmasını sağlar. Boyunda yaş ilerledikçe gıdı benzeri sarkmalar oluşur. Bunun önlemek egzersizlerle mümkündür. Düzenli yapılacak olan kas kasılmaları cildi daha diri tutacaktır. Çok fazla işlenmiş gıda yemek, susuz kalmak, düşük protein ve sebzeler yemek yaşlanmaya katkıda bulunur. Renkli sebze, kabak çekirdeği, zeytin yağı, omega 3 yağ tohumları, vb. gıdaları tüketmek kırışıklıkların belirgin görünümünü artırabilir. Bu sebeple bu tür gıdalardan uzak durulmalıdır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.