Baylar Bayanlar İçin Saç Bakımı Tüyoları

Sütlü maske için gerekli malzemeler; 1 paket yaş maya, 1 su bardağı süt (kaynatılıp ılıtılmış)

maskenin yapılışı; yaş maya ılık sütün içine atılarak iyice erinyinceye kadar karıştırılır. Elde edilen maske sıvı olduğundan bir pamuk yardımıyla saç diplerine yedirmek suretiyle uygulanır.

maskenin faydaları; saç diplerinde çoğunlukla  deri dökülmesi, kepeklenme görülür. Uygulanan bu kür saç dökülmesine karşı birebirdir. Saç diplerine yedirerek uygulandığından dolayı saç derisini nemlendirir kurumayı ve dökülmeyi önler. Haftada bir uygulanması tavsiye edilir. 30 dakika kür ile beklenir. Eğer iyi bir netice alınmıyorsa haftada 2 defa uygulanması gerekebilir.

Sarımsaklı maske için gerekli malzemeler; 5 – 7 diş sarımsak (sarımsak rendelendikten sonra yarım çay bardağı olabilecek), 1 çay bardağı sıcak su, 1 çorba kaşığı saf zeytinyağı

hairbacksacekimi

maskenin yapılışı; sarımsaklar ince ince olacak şekilde küçük bir kaba rendelenir. 1 çay bardağı sıcak suyun içine atılır ve 15 dakika sarımsakların kendini salması için bekletilir. 15 dakikanın sonunda bu karışıma saf zeytinyağı da karıştırılır. Kür hazır demektir.

maskenin faydaları; sarımsak eskilerden günümüze saç çıkarıcı olarak bilinir. Saç kırana karşı birebir olduğu söylenir. Hatta eskiler sarımsağı doğrudan deriye sürerek yakıcılığı hissedilecek şekilde uygularlarmış. Hazırlanan kür sıvıdır dolayısıyla bir pamuk yardımıyda veyahut damlalık vasıtası ile saçın diplerine uygulanır. Saç çıkarmaya, saçı gürleştirmeye yardımcı olur. Bu kür gün aşırı uygulanabilir ancak ortalama süre 2 günde birdir. 30 dakika kür ile beklenir.

Benzer Yazılar

4 comments

 • nursel

  Sütlü maske biraz garip geliyor ama faydalıdır heralde:) sarmısaklı maskeyi denemiştim gayet iyi ancak biraz kokuyor:)

 • emir

  Marka vermek istemiyorum ama her türlü kimyasal ilacı denedim saç hariç her yerde kılı artırıyor. İlacı bıraktıktan bir süre sonra bir yakınımızın tavsiyesi üzerine samısaklı kür denedik. Her akşam sürüp yarım saat bekliyorduk. 1 haftaya etkisini gösteriyor.

 • hayat

  Saç bakımı hakkında güzel tüyolar var teşekkürler. Yazılanları ben de deneyeceğim.

 • kübra

  Emir.. sarımsağı nasıl kullandın.. burdaki maskeyi mi yaptn gerçektn işe yaradımı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.