Bayanlar için Yüz Maskeleri

Maya maskesi için gerekli malzemeler; 1 paket yaş maya, 1 çay kaşığı mısır unu, yarım çay bardağı limon suyu

maskenin yapılışı; oda sıcaklığındaki bir paket yaş maya yumuşayıncaya kadar yoğurulur. Ardından limon suyu eklenerek çırpılır. En son bir çay kaşığı mısır unu ilave edilir. Krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılır.

maskenin faydaları; cilt lekelerine, izlere faydalıdır. Limon suyu ve limon içeriği dolayısıyla sahip olduğu asidik özellik sayesinde ciltteki hücrelere ve dokulara temas ederek canlılık kazandırır. Kan akışını hızlandırarak cildin yenilenmesine yardımcı olur. Mısır ununun tanecikli yapıda olmasından faydalanarak ciltte peeling  gerçekleşir. Peeling özelliği sayesinde cildin ölü dokusunu kaldırarak canlılık verir. Haftada 3 defa cilt herhangi bir sabunla olmaksızın ılık suyla yıkandıktan sonra uygulanır. 30 dakika kür ile beklenir. Sonra durulanır.

Bal maskesi için gerekli malzemeler; 1 çorba kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı elma suyu

maskenin yapılışı; tüm malzemeler bir kapta iyice karıştırılır. Kıvam biraz akışkan olduğu için bir pamuk yardımıyla uygulanır. Maske cilt üzerinde yarım saat civarında tutulur. Daha sonra ılık suyla ilave olarak bitkisel bir sabunla yıkanarak durulanır.

maskenin faydaları; bal genellikle yağ yakıcı olarak bilinir. Limon suyu asidik özelliği sayesinde sivilce ve akne oluşumuna karşı kalkan gibidir. Balın yakıcı özelliği siyah noktaları eriterek yok edebilmektedir. Uygulandıktan sonra 30 dakika kür ile beklenir. 2 gün ardı ardına uygulandıktan sonra 2 gün ara verilir sonra tekrar 2 gün uygulanır.

Havuç maskesi için gerekli malzemeler; 1 adet ufak boy havuç, 1 çorba kaşığı yoğurt

maskenin yapılışı; havuç mümkün olduğunca ufak parçalar haline gelinceye kadar rendelenir. Yoğurt eklenerek çırpılır.

maskenin faydaları; yoğurdun faydaları saymakla bitmiyor. Hem içerinden yenildiği zaman hem de dışarıdan cilde uygulandığı zaman çok daha iyi sonuçlar alınabilir. Yoğurdun da limon gibi yenileyici sivilce ve akneleri önleyici ektkisi mevcuttur. Yoğurt aynı zamanda ciltte oluşan lekelere de faydalıdır. Uygulandıktan sonra 30 dakika kür ile beklenir. Haftada 3 kez uygulanır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.