10 Seansta 10 Kilo Nasıl Verilir?

Hayatı boyunca kilolu olan ve birkaç başarısız diyet girişimini sonunda da, böyle mutlu olduğuna kendini kandırmış bir kadınmış Ece. Bir gün tartıda, çocukluk arkadaşıyla arasında 20 kilo fark olduğunu görünce ilk kez korkup soluğu diyetisyen Simge Çıtak’ın yanında almış. “Onu bulmam kolay olmadı çünkü bu konulara hiç kafa yormamıştım” diyor. “Benim gibi ‘entel takılan’ kadınların kilolarını, giyim kuşamlarını önemsemesi pek hoş karşılanmazdı, hayatta daha ciddi işler vardı…”

Büyük bir yayınevinde editör olarak çalışan Ece böylece, 10 seansta 10 kilo vereceği bir maceraya girişmiş. Uyguladığı beslenme ve NLP programları sayesinde 64 kiloya indikten sonra da başka kadınlar da zayıflayabilsin diye hikâyesini, diyetisyeni Simge Çıtak’la birlikte kitaplaştırmış.

Diyeti bozacak tek şey korku

“Besinlerden korkmamıza, onları suçlamamıza gerek yok. Ne pasta, ne hamburger ne çikolata suçlu. Yeterli miktarda yersem diyetimi asla bozmazlar. Eskiden bir lokma alınca bir daha yiyemeyeceğim korkusuyla kıtlıktan çıkmışa döner, ‘Battı balık yan gider’ hissiyatıyla rejimi çöpe atardım. Sonra mutsuzluk, pişmanlık… Oysa yediğimden korkmazsam gücü elime geçiririm; bugün iki kaşık alır, 4-5 gün sonra bir daha yiyebileceğimi düşünüp abartmam. Fazla yemişsem, gün içinde bir başka şeyi azaltırım ve kilo almam. Bu kadar basit.”

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.