Temple Run Angry Birds’i Geçti

Piyasaya çıktığı ilk 35 gün içerisinde toplam 50 milyon indirme sayısına ulaşan Angry Birds, akıllı telefonlarda oyun oynama temellerini oluşturduğu gibi, basit bir oyunun nelere kadir olabileceğini gösterdi.

temple run

Fakat öyle görünüyor ki onu çok iyi takip eden bir diğer yapım, Temple Run 2, kızgın kuşları tahtından etmeyi başardı. İlk oyunuyla büyük ilgi toplayan Temple Run, piyasaya çıkardığı ikinci oyunuyla birlikte ilk 13 gün içerisinde iOS, Android ve Kindle kullanıcıları tarafından 50 milyondan fazla kez indirildi.

Oyun kullanıcıyı sık ormanlar içerisinde yüksek tempoda koşturuyorken, bir yandan ani hareketler yapmaya zorluyor, bir yandan da etraftaki altınları toplamasını istiyor… Karakteri kovalayan dev yaratıklarsa cabası! Büyük oranda reflekse dayalı olan Temple Run serisi, 17 Ocak tarinde Apple App Store’da görücüye çıktığı ilk 24 saat içerisinde altı milyondan fazla defa indirilmişti. Akabinde, giriş yaptığı Google Play ve Amazon Marketplace ise onu çağımızın en hızlı ve en çok indirilen oyunu yapmaya yetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.