Lanista Wars Avrupa’ya Açılıyor

Bilgisayar ortamına yüklenerek oynanan oyunların yanı sıra tarayıcı (Browser) üzerinden birden fazla oyuncunun gerçek zamanlı olarak aynı anda online oynadığı oyunlar (MMO), son yıllarda oldukça yaygınlaştı.

lanista

İnternet üzerinden şehirlerin kurulduğu, tarım ve madenciliğin yapıldığı, aynı zamanda farklı kullanıcılarla çeşitli ortamlarda mücadelelerin gerçekleştiği oyun türüne Türk bilgisayar programcılarından da bir örnek geldi.

Bilgisayar oyunlarıyla iç içe büyümüş Emre Solak, Selçuk Öztürk, Cumhur Çırak, Mert Solak ve Murat Kara adlı gençler, ”Çocukluğumuzdan beri oyun oynamayı seviyoruz.Neden kendi oyunumu yapmayalım” diyerek kendi oyunlarını yapmaya karar verdi. Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden mezun olduktan sonra animasyon ve oyun teknolojileri üzerine eğitim alan gençler, Temmuz 2011’de Antalya Teknokenti’nde ”DreamHarversers” adını verdikleri bir şirket kurarak yola çıktı.

Gençler, yaptıkları çalışmalar sonucunda MMO Browser oyunu olan ”Lanista Wars”ın her türlü beta testini tamamladı. Keyiflerini meslek haline getiren gençlerin yeni hedefi, şimdiden 200’ü aktif yaklaşık 6 bin kayıtlı oyuncuya ulaşan Lanista Wars’ı Avrupalı oyuncularla buluşturmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.