26 Usta Yazardan Tek Bir Hikaye – ADALET

Okurlar, alışılagelmiş polisiye hikayelerinde, yalnızca bir yazarın yeteneklerinden ve hayal gücünden büyülenir, ancak kanunsuz bi suçu konu alan bu romanda kurguya incelikle işleyen, gerilim unsurlarını ustalıkla kullanan ve yaşamla ölüm arasındaki geçişi en iyi şekilde yansıtan yirmi altı usta söz sarrafının yetenekleriyle bezenmiş bir hikayenin tadına varacaklar. David Baldacci kitabın ömsözünde romanı böyle özetliyor. Gerçekten de eşi olmayan bu roman okuyucularına eşsiz bir bulmaca sunuyor.

Başarılı bir Küratör olan Christoper Thomas kimseden çekinmeden yaptığı çapkınlıklarıyla eşini utanç içine sokmaktaydı. Ayrıca gizliden yürüttüğü yasadışı işlerle de kendi başını belaya sokmuştu. Eşi Rosemary sayesinde kariyerini yükselten ve çok önemli bir mevkiye gelen Cristoper eşiyle ettiği kavgadan sonra ortadan kaybolur. Dedektif Jon Nunn’ın başına getirildiği soruşturmadan 3 hafta sonra Christoper’in cesedi Berlin’e gönderilmiş tarihi eser demir giyotinin içinde bulmuştur. Cinayetin bütün ipuçları Christoper’ın eşi Rosemary Thomas’ı işaret etmektedir. Fakat dedektif Jon buna inanmamaktadır. Sağlam sayılabilecek ipuçlarının Rosemary’i işaret etmesi mahkemeyi ikna eder ve Rosemary idam cezasına çarptırılır.

Rosemary vasiyetinde ölümünün 10. yılında anma töreni ister. Bu törende katilinin olacağınıda bilmektedir. Bu töreni dört gözle bekleyen birisi daha vardır. O da Jon Nunn. Rosemary’nin haksız yere idam edildiğini düşünen dedektif, idamdan sonra kendini alkole vermiş, kariyerinden ve eşinden olmuştur. Vicdanı onun yakasını bırakmamaktadır. Artık onun için tek bir amaç vardır. O da gerçek adaletin yerini bulmasıdır ve bunun için elinden geleni her şeyi yapacaktır.

Yazarlar :

Jeff Abbott – Lori Armstrong – Sandra Brown – Thomas Cook – Jeffery Deaver – Diana Gabaldon – Tess Gerritsen – Andrew F. Gulli – Peter James – J.A. Jance – Faye Kellerman – Raymond Khoury – John Lescroart – Jeff Lindsay – Gayle Lynds – Phillip Margolin – Alexander Mccall Smith – Michael Palmer – T. Jefferson Parker – Matthew Pearl – Kathy Reichs – Marcus Sakey – Jonathan Santlofer – Lisa Scottoliner – R. L. Stine – Marcia Talley

Editörler: Andrew F. Gulli ve Lamia J. Gulli

Orjinal Adı : No Rest for the Dead
Yayın Yönetmeni : Şahin Güç
Çeviren : Güneş Demirel
Editör : Gamze Büyükkaya
Sayfa Tasarımı : Erkan Küçük
Redaksiyon : Işıl Kocaoğlan
Kapak Tasarımı : Yasin Öksüz

adalet

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.