Herşey Kendiliğinden mi Varoldu?

Kafa vücudun üzerinde, vücut bacakların üzerinde. Dolayısıyla kafayı vücut, vücudu bacaklar taşıyor. Peki ayakları kim aşıyor?

Seksen vagonlu bir tren düşününüz. Bu vagonlardan her birisini bir önceki vagonun çektiği söylenebilir. Fakat iş lokomotife dayandığında artık “lokomotifi kim çekiyor?” diye bir soru sorulamaz. Çünkü çeken fakat çekilmeyen bir lokomotif olmazsa, trendeki düzen bozulur ve hareket meydana gelmez.

Bir yandan elma, elma fabrikası olarak görülebilecek ağacında yetişmektedir. Peki bu ağaç nasıl oluşmuştur? Eğer elma ağacının nihayetsiz bir eser olduğu kabul edilmezse kainat fabrikasına da bir fabrika, o fabrikaya da aşka bir fabrika gerekecek. Ve bu böyle sürüp gidecektir.

Bir er emiri onbaşısından, o da yüzbaşıdan ve sonunda emir en büyük komutandan alınır. Ya bu komutan bu emiri nerden alıyor? şeklinde bir soru sorulamaz. Çünkü o komutan da başkasından emir alsa zaten komutan olmaz.

Verilen örneklerde belli olduğu gibi yaratılanların birbirini silsileler halinde meydana getirmesi mümkün değildir ve onları yaratan bir güç mevcuttur.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.